Fundacja Oikonomos
25.08.2014

Nauka języka cerkiewnosłowiańskiego - spotkanie organizacyjne

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na naukę czytania w języku cerkiewnosłowiańskim. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 2 września (wtorek) o godz. 19.00 w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku, ul. Św. Mikołaja 5. Zajęcia są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!
21.08.2014

"Siano" - wystawa fotografii Wiktora Wołkowa

Już od czwartku, 14 sierpnia, w sali wystawowej Akademii Supraskiej obejrzeć można wystawę fotografii autorstwa Wiktora Wołkowa pt. "Siano". Eksponowane zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Ekspozycja jest dostępna we wszystkie dni tygodnia za wyjątkiem poniedziałków, w godzinach od 10.00 do 18.00. Wystawie towarzyszą nagrania dźwiękowe autorstwa Jana Smyka.

Wiktor Wołkow (1942 - 2012) to znany podlaski fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, szczególnie silnie związany z Supraślem. Autor kilkunastu albumów i około stu wystaw, doceniany zarówno w kraju, jak i zagranicą. Głównym tematem jego zainteresowań artystycznych był krajobraz..
29.07.2014

Sprawozdanie z działalności 2013


Na naszej stronie internetowej, w dziale "O Fundacji" w części "Sprawozdania" zamieściliśmy już sprawozdania z działalności Fundacji w 2013 roku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi, a wszystkich chętnych - także do zaangażowania się w działania naszej Fundacji :-)
25.07.2014

Obóz roboczy w Supraślu 2014

Bracia Monasteru Supraskiego wraz z Akademią Supraską serdecznie zapraszają pełnoletnią młodzież do pomocy w przygotowaniu święta Supraskiej Ikony Matki Bożej. Obóz odbędzie się w terminie 3 – 11 sierpnia 2014 r. W programie przewidziane są prace na rzecz monasteru i pomoc w przygotowaniach do Święta, a w czasie wolnym korzystanie z atrakcji pięknego Supraśla. Uczestnictwo w obozie jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają nocleg w Akademii Supraskiej oraz wyżywienie w monasterskiej kuchni. Dodatkowe informacje i zapisy dostępne są u Macieja Owsiejczuka pod nr telefonu 530204585 oraz u ks. Jarosława Jóźwika pod nr telefonu 662 254 177. Serdecznie zapraszamy!
15.07.2014

Paterikon - książeczka 4: "Bogacz i bochenek chleba"

Czy Twoje dziecko wie, jak ważna jest szczera skrucha za popełnione złe uczynki? Czy wie, że prawdziwy żal i chęć przemiany może odpokutować nawet całe lata życia w grzechu? Kolejna książeczka z serii „Paterikon dla dzieci” - zatytułowana „Bogacz i bochenek chleba” - opowiada o tym, jak bogaty, lecz chciwy człowiek, który przypadkowo dał jałmużnę biedakowi, doświadczył pewnego dnia i przekonał się jak wielkie może być Boskie miłosierdzie. Dzięki temu całkowicie zmienił swoje życie i swoje zatwardziałe serce.
11.07.2014

Dni Kultury Słowiańskiej w Ornecie

W Ornecie w dniach 13-14 lipca odbędą się Dni Kultury Słowiańskiej. Na 13 lipca od godz. 15.00 przy OSIR zaplanowano występy zespołów muzycznych oraz wystawę rzeźb i wyszywanek. Natomiast 14 lipca w poniedziałek o godz. 17.00 w ratuszu miejskim w Ornecie odbędą się prelekcje na temat: Monastycyzm i staroobrzędowcy, Nowosielski i jego praca na Warmii i Mazurach.
Zaplanowano też na ten dzień otwarcie wystawy prac fotograficznych „Prawosławny Monastycyzm”.
11.06.2014

Półkolonie w Centrum Kultury Prawosławnej '2014

Zostajesz w mieście? Spędź wakacje razem z nami! Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-14 lat na półkolonie organizowane w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku w terminie 28 lipca – 8 sierpnia 2014 r. Zachęcamy dzieci oraz młodzież do aktywnego wypoczynku w gronie rówieśników. W programie między innymi: gry i zabawy, zajęcia edukacyjne w muzeach (Muzeum Wojska, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Akademia Rock&Roll’a), wyjścia do kina, na kręgle, na basen, wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego, wyjazd do Wioski Indiańskiej i wiele innych atrakcji.
02.06.2014

Letni wypoczynek w Akademii Supraskiej

Fundacja „Oikonomos” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 9-15 lat na Warsztaty plastyczno – ikonograficzne organizowane w Akademii Supraskiej w terminie 13-26 lipca 2014 r. Głównym celem projektu jest przeprowadzenie dwunastodniowych warsztatów pisania ikon oraz zapewnienie dzieciom i młodzieży aktywnego wypoczynku w gronie prawosławnych rówieśników. Będzie on połączony z licznymi atrakcjami, takimi jak gry i zabawy integracyjne, konkursy, ognisko, podchody, całodniowa wycieczka, wyjście do kina, spacery po urokliwym Supraślu, zwiedzanie Muzeum Ikon.
01.06.2014

Paterikon - książeczka 3: "Pieśń Aniołów"

Kolejna książeczka z serii „Paterikon dla Dzieci” - „Pieśń Aniołów” - opowiada o powstaniu modlitwy „Swiatyj Boże”. Modlitwa ta - trisagion (z greckiego triságios – trzykroć święty) – to hymn pochwalny na cześć Trójcy Świętej.Hymn jest bardzo stary. Grecka tradycja opowiada, że za panowania Teodozjusza II (408-450), Konstantynopol nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Podczas gdy mieszkańcy miasta wraz z cesarzem i patriarchą Konstantynopola, Proklosem (434-446), zebrali się na ulicach miasta, aby modlić się o zmiłowanie i o boską pomoc, nagle pewien chłopiec z tłumu został wzniesiony w powietrze...
31.05.2014

Wizyta Małżonki Prezydenta RP w Akademii Supraskiej

27 maja br. mieliśmy przyjemność gościć w Akademii Supraskiej Panią Annę Komorowską, która aktywnie wspiera działania na rzecz rozwoju kultury. W trakcie swojego krótkiego pobytu w Supraślu, Małżonka Prezydenta RP zwiedziła odrestaurowane wnętrza Pałacu Archimandrytów, miejsce będące ważnym elementem na kulturowej mapie Podlasia. Podczas zwiedzania budynków, Małżonce Prezydenta RP towarzyszył kanclerz Akademii, ks. Jarosław Jóźwik i ks. archimandryta dr Andrzej Borkowski. Wizyta w Akademii upłynęła w miłej atmosferze, zapewnionej przez spokój i przepełniony duchowością charakter tego miejsca.
|<  <  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15    >  >>  >|