Fundacja Oikonomos
10.10.2013

„Z kulturą ludową przez pokolenia” - warsztaty garncarstwa

Fundacja „OIKONOMOS” serdecznie zaprasza dzieci i seniorów – wnuków wraz ze swoimi dziadkami do udziału w projekcie: „Z kulturą ludową przez pokolenia”. Drugie warsztaty – garncarstwa odbędą się w dniu 15 października 2013 r. o godz. 16.00 w Centrum Kultury Prawosławnej przy ul. Św. Mikołaja 5 w Białymstoku. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat i seniorów zainteresowanych poznawaniem kultury ludowej. Podczas warsztatów uczestnicy będą ręcznie formować przedmioty z gliny, jak również na kole garncarskim. Nauczą się wykonywania glinianych miseczek, kubków, masek, itp.
09.10.2013

Relacja z warsztatów bibułkarstwa

W dniu 28 września 2013 r. w Centrum Kultury Prawosławnej odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu „Z kulturą ludową przez pokolenia”. Tematem przewodnim było bibułkarstwo, a podczas warsztatów chcieliśmy pokazać jak w przeszłości bibuła była wykorzystywana do przygotowania różnorodnych ozdób. Warsztaty były prowadzone przez Panią Teresę Szuszko, która ma ogromne doświadczenie i z pasją opowiadała o różnych technikach robienia kwiatów z bibuły. Uczestnikami byli dziadkowie wraz ze swoimi wnukami. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników z historią i symboliką ludowych, bibułkowych ozdób i podstawowymi technikami ich wykonywania.
11.09.2013

„Z kulturą ludową przez pokolenia” - warsztaty bibułkarstwa

Fundacja „OIKONOMOS” serdecznie zaprasza dzieci i seniorów – wnuków wraz ze swoimi dziadkami - do udziału w projekcie „Z kulturą ludową przez pokolenia”. Pierwsze warsztaty organizowane w ramach projektu – warsztaty bibułkarstwa - odbędą się w dniu 28 września 2013 r. (sobota) w Centrum Kultury Prawosławnej przy ul. Św. Mikołaja 5 w Białymstoku. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat i seniorów zainteresowanych poznawaniem kultury ludowej. Podczas warsztatów ....
26.08.2013

Obóz roboczy w Supraślu - krótka relacja uczestników

Tegoroczny obóz roboczy, trwający od 1 do 11 sierpnia, rozpoczął się Świętą Liturgią w monasterskiej cerkwi Zwiastowania NMP. Po nabożeństwie i śniadaniu młodzież rozpoczęła pracę w monasterze. Zakres prac był różnorodny, chłopcy pomagali przy remontach budynków monasterskich, sprzątaniu i pracach porządkowych na podwórku, dziewczęta przygotowywały pokoje dla gości oraz pomagały w kuchni. Podczas obozu młodzież miała możliwość codziennego uczestnictwa w monasterskich nabożeństwach. W wolnym czasie uczestnicy obozu mieli okazję skorzystać z atrakcji w postaci spływu kajakowego, czy spacerów po Supraślu.
25.08.2013

Relacja z półkolonii Fundacji Oikonomos '2013

W dniach od 29. 07 do 09.08. 2013r. w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku przy ulicy św. Mikołaja 5 odbyły się półkolonie letnie zorganizowane przez Fundację „OIKONOMOS”. 22-osobowa grupa dzieci mogła w sposób atrakcyjny spędzić tegoroczne wakacje. Program półkolonii był bardzo różnorodny i ciekawy dla wszystkich uczestników. Młodzi uczestnicy mogli wykazać się w zajęciach plastycznych oraz grach i zabawach ruchowych. Pierwszego dnia, aby lepiej się poznać i zaprzyjaźnić uczestniczyliśmy w grach i zabawach zapoznawczych, a następnie razem spędziliśmy czas w Fikolandzie. Kolejne dni były pełne atrakcji, braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych „Rycerzem być” w Muzeum Wojska, a w Centrum im. Ludwika Zamenhofa ...
01.08.2013

Relacja z pierwszych warsztatów filmowych

Na przełomie lipca i sierpnia 2013 w Akademii Supraskiej odbyły się warsztaty filmowo-historyczne pt. „Tropiciele historii”, zorganizowane przez Fundację OIKONOMOS. W przedsięwzięciu wzięło udział jedenaścioro młodych ludzi (14-16 lat) z Podlasia, z Walencji i z Brukseli, którzy podczas intensywnej pracy pod okiem instruktorów przygotowali jednoodcinkowy program kulturalny o Supraślu i w ten sposób zmierzyli się z próbą stworzenia filmu dokumentalnego.
01.08.2013

Obóz roboczy w Supraślu 2013

Akademia Supraska oraz bracia monasterscy serdecznie zapraszają pełnoletnią młodzież do pomocy w przygotowaniu święta Supraskiej Ikony Matki Bożej. Obóz odbędzie się w terminie 1 – 10 sierpnia 2013 r. W programie przewidziane są prace na rzecz monasteru i pomoc w przygotowaniach do Święta, a w czasie wolnym korzystanie z atrakcji pięknego Supraśla.

Uczestnictwo w obozie jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają nocleg w Akademii Supraskiej, wyżywienie oraz ubezpieczenie NNW.
Dodatkowe informacje i zapisy dostępne są u Justyny Filimoniuk pod nr telefonu - 603 660 644 lub drogą elektroniczną jfilimoniuk@wp.pl
29.07.2013

Półkolonie dla dzieci i młodzieży w Centrum Kultury Prawosławnej

Półkolonie dla dzieci i młodzieży w Centrum Kultury Prawosławnej
Fundacja OIKONOMOS serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z Białegostoku i okolic, pozostające podczas wakacji w mieście, w wieku 7-14 lat do udziału w półkoloniach, które odbywać się będą w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku w terminie 29.07 - 09.08.2013 r.
27.07.2013

Warsztaty filmowo-historyczne pt. "Tropiciele historii"

Fundacja „Oikonomos” serdecznie zaprasza młodzież w wieku 14-18 lat na warsztaty filmowo-historyczne organizowane w Akademii Supraskiej w terminie od 27 lipca do 02 sierpnia 2013 r. Siedmiodniowe warsztaty mają na celu zachęcenie młodzieży do aktywności artystyczno-dokumentalnej. Uczestnicy warsztatów nauczą się jak wykorzystywać media wizualne jako środek i narzędzie ekspresji, a twórczość filmowa będzie jednocześnie sposobem na przybliżenia młodzieży historii Supraśla.
27.07.2013

Relacja z warsztatów ikonograficzno-plastycznych w Supraślu

Fundacja "Oikonomos" zorganizowała w terminie 14-27 lipca 2013r. warsztaty ikonograficzne- plastyczne dla 24 dzieci w wieku 9-14 lat w Akademii Supraskiej. Głównym celem warsztatów było pogłębienie wiedzy o prawosławiu i jego podstawowych zasadach poprzez własnoręczne pisanie ikony, uczestnictwo Boskiej Liturgii, a także poprzez samo przebywanie na terenie Monasteru p. w. Zwiastowania NMP. W ramach prowadzonych działań odbyły się także różnorodne zajęcia tematyczne pozwalające zdobyć nowe doświadczenia, odkryć w sobie nowe umiejętności i rozwinąć własne talenty. Wspólne gry i zabawy w grupie pozwalały na budowanie pozytywnych więzi koleżeńskich i nawiązanie nowych przyjaźni pomiędzy dziećmi.
|<  <  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15    >  >|