Fundacja Oikonomos
01.06.2017

Półkolonie letnie w Centrum Kultury Prawosławnej 14-25 sierpnia 2017 r.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Białegostoku i okolic, pozostające podczas wakacji w mieście, do udziału w półkoloniach, które odbywać się będą w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Są one skierowane do dzieci w wieku 7-11 lat. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:00-16:00, nasi podopieczni będą korzystać z atrakcji oferowanych przez białostockie instytucje kultury, a także z zajęć sportowo-rekreacyjnych typowych dla tej pory roku. Ich termin to 14 -25 sierpnia, zaś koszt 450 zł. W cenę wliczone są obiad i napoje, wykwalifikowana opieka, wszelkie wyjścia i wyjazdy, ubezpieczenie NNW.
Karty zgłoszeniowe i karty odbioru dzieci są dostępne ------>>>>
24.05.2017

Lato 2017 z Fundacją "Oikonomos" - zapowiedź

Już wkrótce wakacje, a my tradycyjnie przygotowujemy kilka propozycji dla dzieci i młodzieży. Szczegóły już wkrótce na naszych stronach internetowych www.oikonomos.pl oraz www.akademiasupraska.pl, a juz teraz możemy wspomnieć o dwóch inicjatywach.

Tradycyjnie naszą letnią propozycją są półkolonie w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Są one skierowane do dzieci w wieku 7-11 lat, pozostających podczas wakacji w mieście. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, będą korzystać one z wielu atrakcji oferowanych przez białostockie instytucje kultury, a także z zajęć sportowo-rekreacyjnych typowych dla tej pory roku. Ich termin to 14 -25 sierpnia, zaś koszt 450 zł.
Koszt uczestnictwa obejmuje wyżywienie, opiekę wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu na dodatkowe atrakcje, koszt materiałów warsztatowych.

Kolejną inicjatywą będzie obóz młodzieżowy "Lato z wielokulturowym dziedzictwem - II edycja". Odbędzie się on w drugiej połowie sierpnia (21-30 sierpnia), jego uczestnikami będzie młodzież w wieku 17-24 lata. Obóz będzie bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona.

Warto też dodać, że wszystkie nasze letnie inicjatywy są dofinansowane ze środków pozyskanych z odpisów 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji „Oikonomos”.


Zapisy już od 1 czerwca! Serdecznie zapraszamy - spędź wakacje razem z nami!
24.04.2017

Ukazała się druga płyta Chóru φίλοι (Fili)

Z radością informujemy, że ponownie wsparliśmy wydanie płyty Chóru Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku "φίλοι (Fili)". Druga już płyta tego młodego chóru nosi nazwę "Zmartwychwstania Dzień!" i zawiera utwory związane ze świętem Paschy.
Chór działa od 2012 roku pod kierownictwem Marty Filimoniuk. Od tamtej pory uczestniczył w wielu ważnych wydarzeniach cerkiewnych, takich jak obchody święta Przemienienia Pańskiego na Świętej Górze Grabarce, dnia św. Męczennika Młodzieńca Gabriela w Zwierkach, święta św. Onufrego Wielkiego w Jabłecznej. We wrześniu 2015 roku ukazała się pierwsza płyta chóru poświęcona Przenajświętszej Bogarodzicy, do której powstania także wnieśliśmy swoją małą cegiełkę. Druga płyta ukazała się tuż przed świętem Paschy 2017 roku z błogosławieństwa Metropolity Warszawskiego i całej Polski Sawy. Warto dodać, że dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę świątyni Mądrości Bożej w Warszawie.
Serdecznie Państwu polecamy tę przepiękną płytę! Chrystus Zmartwychwstał!
21.02.2017

Po półkoloniach zimowych....

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kilkunastu zdjęć z naszych zimowych półkolonii, organizowanych w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. W programie znalazło się wiele gier i zabaw, prowadzonych przez wspaniałe panie opiekunki. Skorzystaliśmy także z bogatej oferty białostockich instytucji kultury i wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych pt. „Maski karnawałowe” w WOAK-u, zajęciach „Dawno, dawno temu…, czyli miejsce legend w historii naszego miasta” w Muzeum Historycznym, zajęciach edukacyjnych „Kolorowa wieś i jej mieszkańcy” w Ratuszu, feriach z klockami w Centrum im. Ludwika Zamenhofa – „Budujemy wieżę marzeń”. W ramach dodatkowych atrakcji była też wyprawa do kina na film „Królowa Śniegu: ogień i lód”, wyjazd do Fikolandu, a na koniec długo wyczekiwane wyjście na lodowisko. Zdjęcia z niektórych wyjść dostępne są na naszym profilu na facebooku.
16.02.2017

Program on-line do wypełniania deklaracji podatkowych PIT za 2016 rok

Miło nam poinformować Państwa, że ponownie udostępniamy bezpłatną wersję programu e-pity online do rozliczeń PIT za 2016 rok.
Zapraszamy do wejścia na stronę poprzez kliknięcie linku pod tekstem i wypełnienia swojej deklaracji podatkowej. Mamy nadzieję, że to narzędzie uprości podatnikom i sympatykom naszej Fundacji świadomą deklarację przekazania nam 1%. Możecie z niego korzystać już od pierwszych dni rozliczeń rocznych.
Za wszystkie przekazane nam w ten sposób środki serdecznie dziękujemy!
10.01.2017

Zimowisko w Akademii Supraskiej 29 stycznia - 4 luty 2017 r.

Fundacja „Oikonomos” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 9-14 lat na ferie zimowe organizowane w Akademii Supraskiej w terminie 29 stycznia - 04 lutego 2017 r. Głównym celem zimowiska jest zapewnienie dzieciom i młodzieży aktywnego wypoczynku w gronie prawosławnych rówieśników. Będzie on połączony z licznymi atrakcjami, takimi jak gry i zabawy integracyjne, konkursy, kulig, ognisko, całodniowa wycieczka, wyjścia na lodowisko i do kina, spacery po urokliwym Supraślu, zwiedzanie Muzeum Ikon. W ramach zimowiska zapewniamy: pełne wyżywienie, zakwaterowanie, opiekę wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW, interesujące zajęcia i dodatkowe atrakcje.
Koszt uczestnictwa w zimowisku wynosi 450 zł, a ilość miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).
09.01.2017

Półkolonie zimowe w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku - 23-27 stycznia 2017 r.

Fundacja „Oikonomos” serdecznie zaprasza w pierwszym tygodniu ferii na zajęcia zorganizowane do Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Zajęcia są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat i odbywać się będą codziennie w terminie 23-27 stycznia 2017 r. w godzinach 8:00-16:00. Zachęcamy dzieci oraz młodzież do aktywnego wypoczynku w gronie rówieśników! A w programie między innymi: liczne gry i zabawy, zajęcia edukacyjne w muzeach i galeriach, wyjścia do kina, na kręgle, zajęcia plastyczne oraz wiele innych atrakcji. Koszt uczestnictwa: 180 zł. Kwota ta obejmuje obiad, opłaty za bilety, materiały programowe oraz opiekę wykwalifikowanej i bardzo sympatycznej kadry.
03.01.2017

Informacja o zimowym wypoczynku dzieci i młodzieży

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja "Oikonomos" planuje zorganizowanie dwóch zimowisk dla dzieci i młodzieży. Pierwszym z nich będzie zimowisko stacjonarne w formie półkolonii. Tradycyjnie odbędzie się ono w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Na pół-zimowisko zapraszamy w pierwszym tygodniu ferii, czyli 23-27 stycznia br. Koszt to 180 zł.
Natomiast w drugim tygodniu ferii, od 29 stycznia do 4 lutego, zapraszamy do Supraśla na zimowisko z noclegami w Akademii Supraskiej. Koszt zimowiska to 450 zł. Zapisy już wkrótce! Prosimy śledzić naszą stronę internetową.
22.08.2016

Zaproszenie na Międzynarodową Konferencję Akademii Supraskiej – „Dawna cyrylicka księga drukowana: twórcy i czytelnicy”

Fundacja „Oikonomos” oraz Akademia Supraska zapraszają na Międzynarodową Konferencję Akademii Supraskiej – „Dawna cyrylicka księga drukowana: twórcy i czytelnicy”, która odbędzie się 29-31 sierpnia 2016r. w Akademii Supraskiej.
Pierwsza na świecie drukowana księga cyrylicka pojawiła się w Krakowie około 1490 roku, kolejno wychodzą druki w Czarnogórze (1492-96), w Rumunii (1508-1512), w Pradze (1517-1520), od 1519 zaczynają swą działalność drukarnie cyrylickie w Wenecji i w serbskim Goražde. W ciągu XVI wieku prawosławne drukarstwo słowiańskie nabiera niezwykłego rozmachu, będąc efektem bogatej tradycji rękopiśmiennej, rozwoju poglądów renesansowych i ożywienia kultury duchowej. Jego rozwój był związany ze skomplikowaną sytuacją polityczną, w jakiej znalazła się znaczna część Słowian po utracie niepodległości Bułgarii i Serbii na rzecz Imperium Otomańskiego, bądź zamieszkując terytoria, nad którymi panowali katoliccy władcy (Wenecja, Austria, Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie). Jedynym prawosławnym suwerenem był car moskiewski, i także w jego państwie z wolna pojawi się sztuka drukarska. Różnorodność kontekstu poszczególnych inicjatyw wydawniczych, dzieje mecenasów, wydawców, drukarzy, specyfika wykonywania dzieł i ich czytelniczego obiegu od czasu powstania do czasów współczesnych, otwierają szerokie możliwości badań i refleksji. Kolejna konferencja Akademii Supraskiej powinna zatem zgromadzić specjalistów i wzbudzić zainteresowanie szerokiej publiczności. Odbędzie się ona w przededniu obchodów 500-lecia praskiej inicjatywy wydawniczej Franciszka Skoryny i będzie poświęcona temu jubileuszowi. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
06.07.2016

Półkolonie letnie w Centrum Kultury Prawosławnej - 18-29 lipca 2016 r.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Białegostoku i okolic, pozostające podczas wakacji w mieście do udziału w półkoloniach, które odbywać się będą w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Są one skierowane do dzieci w wieku 7-12 lat. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, będą korzystać one z wielu atrakcji oferowanych przez białostockie instytucje kultury, a także z zajęć sportowo-rekreacyjnych typowych dla tej pory roku. Ich termin to 18 -29 lipca, zaś koszt 400 zł. W cenę wliczone są obiad i napoje, wykwalifikowana opieka, wszelkie wyjścia i wyjazdy, ubezpieczenie NNW. Karty zgłoszeniowe i karty odbioru dzieci są dostępne na naszej stronie internetowej (do pobrania poniżej). ..
|<  <  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15    >  >>  >|