Fundacja Oikonomos
26.06.2017

Planujemy kolejną wystawę plenerową z okazji XXV rocznicy przeniesienia relikwii św. Gabriela

W związku z kolejną rocznicą przeniesienia z Grodna do Białegostoku relikwii św. Gabriela Fundacja „Oikonomos”, Parafia Prawosławna pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku oraz Centrum Kultury Prawosławnej planują ponowne zorganizowanie wystawy plenerowej, która tym razem będzie poświęcona XXV-temu jubileuszowi. Na wystawie, którą organizowaliśmy z okazji XX rocznicy, prezentowaliśmy archiwalne zdjęcia z samej uroczystości przenoszenia relikwii w 1992 roku, jak też zdjęcia z kolejnych dwudziestu lat odradzania się kultu świętego Młodzieńca. Tym razem chcielibyśmy ją wzbogacić o zdjęcia współczesne, obejmujące swoim zasięgiem czasowym ostatnie 5 lat. Podobnie jak poprzednia wystawa ta też będzie umiejscowiona na głównej ulicy miasta – ul. Lipowej – na ogrodzeniu prawosławnej katedry św. Mikołaja w Białymstoku. W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych autorów zdjęć, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, posiadających w domowych archiwach zdjęcia o tej tematyce do podzielenia się nimi z szerszą publicznością. Możecie być współtwórcami tej wystawy!
16.06.2017

Rusza rekrutacja do projektu "Lato z wielokulturowym dziedzictwem - II edycja"

Z przyjemnością informujemy, że rusza rekrutacja do drugiej edycji projektu "Lato z wielokulturowym dziedzictwem". Jak już informowaliśmy 1 czerwca rozpoczęliśmy realizację projektu, dofinansowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu grantowego „Wolontariat dla Dziedzictwa 2017”. Jednym z elementów tego projektu jest obóz dla młodzieży, w programie którego przewidziane są zajęcia warsztatowe, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z zasadami pracy inwentaryzacyjno-dokumentacyjnej przy zabytkach, a także zajęcia terenowe, podczas których młodzi ludzie pomogą w sporządzeniu dokumentacji fotograficzno-opisowej wyposażenia wybranych czterech zabytkowych obiektów: cerkwi i dzwonnicy w Wasilkowie oraz cerkwi i cmentarza w Piatience / Folwarkach Tylwickich. Oprócz tego znajdzie się czas na letni wypoczynek oraz korzystanie z uroków i atrakcji Supraśla (przejażdżki rowerowe lub konne, plażowanie, spacery po puszczy, ognisko itp.).
Obóz będzie trwał w dniach 21-30 sierpnia 2017 r.  Czemu by nie spędzić 10 sierpniowych dni właśnie z nami? :-)
08.06.2017

Obóz dla młodzieży "Lato z wielokulturowym dziedzictwem - II edycja"

Z przyjemnością informujemy, że podczas tegorocznych wakacji ponownie organizujemy obóz młodzieżowy dla wolontariuszy w ramach projektu pt. „Lato z wielokulturowym dziedzictwem - II edycja”. Odbędzie się on w II połowie sierpnia w Akademii Supraskiej. W programie obozu przewidziane są zajęcia warsztatowe, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z zasadami pracy inwentaryzacyjno-dokumentacyjnej przy zabytkach, a także zajęcia terenowe, podczas których młodzi ludzie pomogą w sporządzeniu dokumentacji fotograficzno-opisowej wyposażenia wybranych czterech zabytkowych obiektów Podlasia - dwóch cerkwi, dzwonnicy i cmentarza. Oprócz tego znajdzie się czas na letni wypoczynek oraz korzystanie z uroków i atrakcji Supraśla.
Do uczestnictwa w obozie zapraszamy..... ----->>>>>>
02.06.2017

Warsztaty plastyczno – ikonograficzne w Akademii Supraskiej 23 lipca – 02 sierpnia 2017 r.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-15 lat na warsztaty plastyczno – ikonograficzne organizowane w Akademii Supraskiej w terminie 23 lipca – 02 sierpnia 2017 r. Głównym celem projektu jest przeprowadzenie dziesięciodniowych warsztatów pisania ikon, plastyki użytkowej oraz zapewnienie dzieciom i młodzieży aktywnego wypoczynku w gronie prawosławnych rówieśników. Będzie on połączony z licznymi atrakcjami, takimi jak gry i zabawy integracyjne, konkursy, ognisko, całodniowa wycieczka, wyjście do kina, spacery po urokliwym Supraślu, zwiedzanie Muzeum Ikon.
Organizatorzy zapewniają: noclegi w Akademii Supraskiej, całodzienne wyżywienie, opiekę wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu na dodatkowe atrakcje.
Formularz zgłoszenia uczestnika ---->>>>
01.06.2017

Półkolonie letnie w Centrum Kultury Prawosławnej 14-25 sierpnia 2017 r.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Białegostoku i okolic, pozostające podczas wakacji w mieście, do udziału w półkoloniach, które odbywać się będą w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Są one skierowane do dzieci w wieku 7-11 lat. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:00-16:00, nasi podopieczni będą korzystać z atrakcji oferowanych przez białostockie instytucje kultury, a także z zajęć sportowo-rekreacyjnych typowych dla tej pory roku. Ich termin to 14 -25 sierpnia, zaś koszt 450 zł. W cenę wliczone są obiad i napoje, wykwalifikowana opieka, wszelkie wyjścia i wyjazdy, ubezpieczenie NNW.
Karty zgłoszeniowe i karty odbioru dzieci są dostępne ------>>>>
24.05.2017

Lato 2017 z Fundacją "Oikonomos" - zapowiedź

Już wkrótce wakacje, a my tradycyjnie przygotowujemy kilka propozycji dla dzieci i młodzieży. Szczegóły już wkrótce na naszych stronach internetowych www.oikonomos.pl oraz www.akademiasupraska.pl, a juz teraz możemy wspomnieć o dwóch inicjatywach.

Tradycyjnie naszą letnią propozycją są półkolonie w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Są one skierowane do dzieci w wieku 7-11 lat, pozostających podczas wakacji w mieście. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, będą korzystać one z wielu atrakcji oferowanych przez białostockie instytucje kultury, a także z zajęć sportowo-rekreacyjnych typowych dla tej pory roku. Ich termin to 14 -25 sierpnia, zaś koszt 450 zł.
Koszt uczestnictwa obejmuje wyżywienie, opiekę wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu na dodatkowe atrakcje, koszt materiałów warsztatowych.

Kolejną inicjatywą będzie obóz młodzieżowy "Lato z wielokulturowym dziedzictwem - II edycja". Odbędzie się on w drugiej połowie sierpnia (21-30 sierpnia), jego uczestnikami będzie młodzież w wieku 17-24 lata. Obóz będzie bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona.

Warto też dodać, że wszystkie nasze letnie inicjatywy są dofinansowane ze środków pozyskanych z odpisów 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji „Oikonomos”.


Zapisy już od 1 czerwca! Serdecznie zapraszamy - spędź wakacje razem z nami!
24.04.2017

Ukazała się druga płyta Chóru φίλοι (Fili)

Z radością informujemy, że ponownie wsparliśmy wydanie płyty Chóru Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku "φίλοι (Fili)". Druga już płyta tego młodego chóru nosi nazwę "Zmartwychwstania Dzień!" i zawiera utwory związane ze świętem Paschy.
Chór działa od 2012 roku pod kierownictwem Marty Filimoniuk. Od tamtej pory uczestniczył w wielu ważnych wydarzeniach cerkiewnych, takich jak obchody święta Przemienienia Pańskiego na Świętej Górze Grabarce, dnia św. Męczennika Młodzieńca Gabriela w Zwierkach, święta św. Onufrego Wielkiego w Jabłecznej. We wrześniu 2015 roku ukazała się pierwsza płyta chóru poświęcona Przenajświętszej Bogarodzicy, do której powstania także wnieśliśmy swoją małą cegiełkę. Druga płyta ukazała się tuż przed świętem Paschy 2017 roku z błogosławieństwa Metropolity Warszawskiego i całej Polski Sawy. Warto dodać, że dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę świątyni Mądrości Bożej w Warszawie.
Serdecznie Państwu polecamy tę przepiękną płytę! Chrystus Zmartwychwstał!
21.02.2017

Po półkoloniach zimowych....

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kilkunastu zdjęć z naszych zimowych półkolonii, organizowanych w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. W programie znalazło się wiele gier i zabaw, prowadzonych przez wspaniałe panie opiekunki. Skorzystaliśmy także z bogatej oferty białostockich instytucji kultury i wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych pt. „Maski karnawałowe” w WOAK-u, zajęciach „Dawno, dawno temu…, czyli miejsce legend w historii naszego miasta” w Muzeum Historycznym, zajęciach edukacyjnych „Kolorowa wieś i jej mieszkańcy” w Ratuszu, feriach z klockami w Centrum im. Ludwika Zamenhofa – „Budujemy wieżę marzeń”. W ramach dodatkowych atrakcji była też wyprawa do kina na film „Królowa Śniegu: ogień i lód”, wyjazd do Fikolandu, a na koniec długo wyczekiwane wyjście na lodowisko. Zdjęcia z niektórych wyjść dostępne są na naszym profilu na facebooku.
16.02.2017

Program on-line do wypełniania deklaracji podatkowych PIT za 2016 rok

Miło nam poinformować Państwa, że ponownie udostępniamy bezpłatną wersję programu e-pity online do rozliczeń PIT za 2016 rok.
Zapraszamy do wejścia na stronę poprzez kliknięcie linku pod tekstem i wypełnienia swojej deklaracji podatkowej. Mamy nadzieję, że to narzędzie uprości podatnikom i sympatykom naszej Fundacji świadomą deklarację przekazania nam 1%. Możecie z niego korzystać już od pierwszych dni rozliczeń rocznych.
Za wszystkie przekazane nam w ten sposób środki serdecznie dziękujemy!
10.01.2017

Zimowisko w Akademii Supraskiej 29 stycznia - 4 luty 2017 r.

Fundacja „Oikonomos” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 9-14 lat na ferie zimowe organizowane w Akademii Supraskiej w terminie 29 stycznia - 04 lutego 2017 r. Głównym celem zimowiska jest zapewnienie dzieciom i młodzieży aktywnego wypoczynku w gronie prawosławnych rówieśników. Będzie on połączony z licznymi atrakcjami, takimi jak gry i zabawy integracyjne, konkursy, kulig, ognisko, całodniowa wycieczka, wyjścia na lodowisko i do kina, spacery po urokliwym Supraślu, zwiedzanie Muzeum Ikon. W ramach zimowiska zapewniamy: pełne wyżywienie, zakwaterowanie, opiekę wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW, interesujące zajęcia i dodatkowe atrakcje.
Koszt uczestnictwa w zimowisku wynosi 450 zł, a ilość miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).
|<  <<  <  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16    >  >>  >|