Fundacja Oikonomos
20.04.2014

Forum Myśli Teologicznej: "Meandry dojrzewania" F. Dostojewski

Forum Myśli Teologicznej zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkanie z o. dr Henrykiem Paprockim, prowadzącym cykl wykładów zatytułowany: „Światopogląd Fiodora Dostojewskiego”. Siódme spotkanie odbędzie się 25 kwietnia (piątek) w Akademii Supraskiej-ul. Klasztorna 1 (wejście od strony katakumb) o godz. 17.00. Temat spotkania: „Meandry dojrzewania” na podstawie: F. Dostojewski "Młokos" ,cz.1. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
16.04.2014

VI Festiwal Cerkiewnego Dzwonienia „Obwieszcza, wychwala, nawołuje” 26-27 kwietnia 2014

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję niezwykłego Festiwalu Cerkiewnego Dzwonienia, który z biegiem lat stał się imprezą o wysokiej randze kulturalnej i artystycznej, jednocześnie stając się wyjątkową atrakcją turystyczną, jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną, nieposiadającą analogii w całym kraju. Festiwal odbywa się zawsze w tygodniu paschalnym, według kalendarze juliańskiego, po niedzieli Zmartwychwstania. Jest to szczególny czas w tradycji Kościoła prawosławnego, kiedy to „każdy może dzwonić na chwałę Pana”. Uzupełnieniem przeglądu są zajęcia warsztatowe z „cerkiewnego dzwonienia”, oparte na wykładzie, prezentacji i ćwiczeniach, a także koncerty i wystawy plenerowe."
26.03.2014

Wspomóż działalność Fundacji "Oikonomos" - przekaż swój 1 %

Wszystkich, którzy chcą skorzystać z możliwości przekazania nam 1% swojego podatku, serdecznie do tego zachęcamy! W imieniu Fundacji "Oikonomos" prosimy o wsparcie projektów związanych z ochroną prawosławnego dziedzictwa, projektów związanych z budowaniem tolerancji, a wreszcie projektów pomagających rozwijać się prawosławnej społeczności. Aby sprawdzić, na co wydaliśmy środki pozyskane dotychczas z 1% podatku zajrzyj tutaj --->
Wszystkim ofiarodawcom - serdecznie dziękujemy!
19.03.2014

"Obwieszcza, wychwala, nawołuje - VI Międzynarodowy Festiwal Cerkiewnego Dzwonienia

W dniach 25-27 kwietnia 2014 roku w Supraślu odbędzie się VI Międzynarodowy Festiwal Cerkiewnego Dzwonienia.
W roku 2014 zmieniona została formuła dotychczasowego festiwalu cerkiewnego dzwonienia. Konkurs został podzielony na dwie edycje: krajową i międzynarodową.
18.03.2014

Paterikon - książeczka 2: "Mnisi i winogrona"

Zgodnie z obietnicą przedstawiamy szczegółowo kolejną książeczkę z serii Paterikon dla Dzieci. Książeczka o tytule „Mnisi i winogrona” opowiada piękną historyjkę o tym, jak pewien wieśniak podarował mnichowi kosz słodkich winogron. Mnich jednak nie zjadł sam tych winogron... Co się z nimi, stało dowiecie się z książeczki. Możemy jednak zapewnić, że jest to piękna historyjka o bezinteresowności, o miłości do drugiego człowieka, o wdzięczności za pracę i trud każdego z naszych braci...

Przy okazji przedstawiania drugiej książeczki z serii postanowiliśmy napisać skąd wziął się jej tytuł. Paterikon (πατερικόν) lub pateryk (od greckiego pater – ojciec) jest .... ==>
13.03.2014

Kolejne spotkanie Forum Myśli Teologicznej -21.03.2014r

Forum Myśli Teologicznej zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkanie z o. dr Henrykiem Paprockim, prowadzącym cykl wykładów zatytułowany: „Światopogląd Fiodora Dostojewskiego”


26.02.2014

Uroczyste poświęcenie i otwarcie części programowej Akademii Supraskiej

24 lutego 2014 roku miało miejsce uroczyste poświęcenie i otwarcie nowowyrenonotwanych budynków Akademii Supraskiej. Uroczystość zaszczycił swoja obecnością Prezes Rady Ministrów Premier Donald Tusk.
20.02.2014

Relacja z zimowiska w Akademii Supraskiej '2014

Już po raz kolejny fundacja „Oikonomos” zorganizowała zimowy wypoczynek dzieciom w wieku od 7 do 14 roku życia w budynkach Akademii Supraskiej,w malowniczej miejscowości Supraśl tuż nieopodal Białegostoku. Każdy dzień zimowiska był przepełniony wieloma atrakcjami. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w narciarstwie biegowym, podziwiać piękno supraskiej miejscowości z okien bajowej ciuchci. Śmiech na twarzach dzieci wzbudziły zajęcia teatralne, gdzie poznały tajniki teatru cieni oraz sami stali się współautorami etiud...
19.02.2014

Supraśl w słowach naszego fundatora, władyki Jakuba

Zakończył się kolejny etap wielkiego dzieła odbudowy kompleksu monasterskiego w Supraślu – z końcem 2013 roku zrealizowano projekt „Rewitalizacja części zabytkowych pomieszczeń klasztornych na potrzeby turystyczne – część programowa Akademii Supraskiej (II etap).” W poniedziałek (24.02.2014 r.) dojdzie do poświęcenia i uroczystego otwarcia odrestaurowanych wnętrz. W roku 2014 minie także 30 lat od rozpoczęcia odbudowy cerkwi Zwiastowania po wysadzeniu jej przez hitlerowców 70 lat temu. O życiu monastycznym w Supraślu, odbudowie odzyskanych budynków, dniu dzisiejszym i planach na przyszłość specjalnie dla Prawosławnego Serwisu Internetowego Cerkiew.pl opowiedział Arcybiskup Jakub, zwierzchnik Diecezji Białostocko-Gdańskiej.
18.02.2014

Otwarcie i poświęcenie części programowej Akademii Supraskiej

Już w najbliższy poniedziałek, 24 lutego, dojdzie do uroczystego poświęcenia i otwarcia najnowszej, zakończonej z końcem 2013 roku, inwestycji Klasztoru Męskiego Zwiastowania NMP w Supraślu. Ponad 2000 metrów kwadratowych wnętrz Pałacu Archimandrytów odzyskało swój blask jak za dawnych lat. Niemal 11 mln. zł na ten cel udało się wykorzystać ze środków Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
|<  <<  <  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16    >  >>  >|