Fundacja Oikonomos
29.07.2013

Półkolonie dla dzieci i młodzieży w Centrum Kultury Prawosławnej

Półkolonie dla dzieci i młodzieży w Centrum Kultury Prawosławnej
Fundacja OIKONOMOS serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z Białegostoku i okolic, pozostające podczas wakacji w mieście, w wieku 7-14 lat do udziału w półkoloniach, które odbywać się będą w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku w terminie 29.07 - 09.08.2013 r.
27.07.2013

Warsztaty filmowo-historyczne pt. "Tropiciele historii"

Fundacja „Oikonomos” serdecznie zaprasza młodzież w wieku 14-18 lat na warsztaty filmowo-historyczne organizowane w Akademii Supraskiej w terminie od 27 lipca do 02 sierpnia 2013 r. Siedmiodniowe warsztaty mają na celu zachęcenie młodzieży do aktywności artystyczno-dokumentalnej. Uczestnicy warsztatów nauczą się jak wykorzystywać media wizualne jako środek i narzędzie ekspresji, a twórczość filmowa będzie jednocześnie sposobem na przybliżenia młodzieży historii Supraśla.
27.07.2013

Relacja z warsztatów ikonograficzno-plastycznych w Supraślu

Fundacja "Oikonomos" zorganizowała w terminie 14-27 lipca 2013r. warsztaty ikonograficzne- plastyczne dla 24 dzieci w wieku 9-14 lat w Akademii Supraskiej. Głównym celem warsztatów było pogłębienie wiedzy o prawosławiu i jego podstawowych zasadach poprzez własnoręczne pisanie ikony, uczestnictwo Boskiej Liturgii, a także poprzez samo przebywanie na terenie Monasteru p. w. Zwiastowania NMP. W ramach prowadzonych działań odbyły się także różnorodne zajęcia tematyczne pozwalające zdobyć nowe doświadczenia, odkryć w sobie nowe umiejętności i rozwinąć własne talenty. Wspólne gry i zabawy w grupie pozwalały na budowanie pozytywnych więzi koleżeńskich i nawiązanie nowych przyjaźni pomiędzy dziećmi.
07.07.2013

Warsztaty ikonograficzne w Akademii Supraskiej

Fundacja „Oikonomos” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 9-15 lat na Warsztaty plastyczno – ikonograficzne organizowane w Akademii Supraskiej w terminie 15-27 lipca 2013 r.
06.07.2013

Relacja z pierwszych warsztatów kulinarnych

W sobotę, 29 czerwca, w kuchni Centrum Kultury Prawosławnej wrzało. Odbyło się pierwsze warsztatowe spotkanie z cyklu „Tutejsze smaki”, podczas którego przygotowywaliśmy „Mrowisko”. Nauczyła nas tego matuszka Iwona Romańczuk. Pracę rozpoczęliśmy krótką modlitwą. Matuszka zwróciła uwagę na to, że podczas ...
15.06.2013

Warsztaty kulinarne "Tutejsze smaki" - inauguracja

Fundacja "Oikonomos" ma zaszczyt zaprosić Państwa na warsztaty kulinarne "Tutejsze smaki". Pierwsze, zapoznawcze spotkanie odbędzie się 29 czerwca (sobota) w Centrum Kultury Prawosławnej przy ul. Św. Mikołaja 5 w Białymstoku. Wspólnie nauczymy się robić mrowisko - ciasto, które na pewno widzieliście na weselach czy chrzcinach, ale nie odważyliście się dotąd spróbować przyrządzić je samodzielnie :)
15.06.2013

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie FMT

Forum Myśli Teologicznej zaprasza na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie o tematyce teologiczno-filozoficznej. Tym razem spotkanie poprowadzi o. dr Henryk Paprocki. Przewidziany temat spotkania to: "Lew Szestow". Spotkanie wyjątkowo odbędzie się w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku 21 czerwca (piątek) o godz. 17.00.
10.06.2013

Wystawa fotograficzna „Obwieszcza, Wychwala, Nawołuje...”

W imieniu organizatorów - Fundacji "Oikonomos"/Akademii Supraskiej, Muzeum Ikon w Supraślu Oddział Muzeum Podlaskiego oraz Stowarzyszenia Prawosławna Inicjatywa OrthNet, właściciela serwisu internetowego OrthPhoto.net - serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej zorganizowanej w związku z piątą, jubileuszową, edycją Festiwalu Cerkiewnego Dzwonienia „Obwieszcza, Wychwala, Nawołuje” ----->>>>>
23.05.2013

FMT: Antropologia- początek życia

Forum Myśli Teologicznej zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkanie o tematyce teologiczno-filozoficznej.
20.05.2013

Informacja o letnich inicjatywach dla dzieci i młodzieży

W tym roku znowu przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży kilka letnich inicjatyw, na które serdecznie zapraszamy naszych młodych sympatyków. W tym roku będą to warsztaty plastyczno-ikonograficzne, warsztaty filmowo-historyczne, a także półkolonie w Centrum Kultury Prawosławnej...
|<  <<  <  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18    >  >|