Fundacja Oikonomos
13.06.2019

"Lato z wielokulturowym dziedzictwem - IV edycja" - zapowiedź

Z wielką radością informujemy, że także w tym roku realizujemy projekt pt. "Lato z wielokulturowym dziedzictwem". Będzie to już jego czwarta edycja. Podobnie jak w zeszłych latach będzie on dofinansowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu grantowego „Wspólnie dla dziedzictwa”.
Jednym z głównych działań projektu jest organizacja obozu młodzieżowego dla wolontariuszy. W tym roku obóz odbędzie się w dniach 25 sierpnia - 3 września w Akademii Supraskiej. W programie obozu przewidziane są zajęcia warsztatowe, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z zasadami pracy inwentaryzacyjno-dokumentacyjnej przy zabytkach, a także zajęcia terenowe, podczas których młodzi ludzie pomogą w sporządzeniu dokumentacji fotograficzno-opisowej wyposażenia wybranych trzech zabytkowych cerkwi Podlasia. Oprócz tego znajdzie się czas na letni wypoczynek oraz korzystanie...
07.06.2019

Półkolonie letnie w Centrum Kultury Prawosławnej 15-26 lipca 2019 r.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Białegostoku i okolic, pozostające podczas wakacji w mieście, do udziału w półkoloniach, które odbywać się będą w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Są one skierowane do dzieci w wieku 7-12 lat. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:00-16:00, nasi podopieczni będą korzystać z atrakcji oferowanych przez białostockie instytucje kultury, a także z zajęć sportowo-rekreacyjnych typowych dla tej pory roku.
Termin tegorocznych półkolonii to 15-26 lipca 2019 r., zaś koszt 500 zł *. W cenę wliczone są obiad i napoje, wykwalifikowana opieka, bilety wstępu na wszelkie wyjścia i wyjazdy, ubezpieczenie NNW.
05.06.2019

Nowy projekt Fundacji "Wystawa plenerowa: ks. Aleksander Tomkowid - budowniczy dojlidzkiej cerkwi"

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy właśnie przygotowania do realizacji nowego projektu, zatytułowanego "Wystawa plenerowa: ks. Aleksander Tomkowid - budowniczy dojlidzkiej cerkwi". Jego celem jest przybliżenie postaci nowego patrona jednej z ulic na białostockim osiedlu Dojlidy - właśnie ks. Aleksandra Tomkowida. Dla wielu białostoczan jest to osoba nieznana lub zapomniana, więc uważamy, że warto przypomnieć jego zasługi dla tej części naszego miasta i jego wkład w budowanie tutejszej świątyni.
24.05.2019

Poszukujemy wychowawcy na półkolonie

Jeśli lubisz pracę z dziećmi, jesteś osobą odpowiedzialną i sympatyczną, masz dużo pomysłów i energii, a także ... wolne wakacje, zapraszamy do współpracy! Fundacja „Oikonomos” poszukuje wychowawcy na półkolonie w Białymstoku.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt e-mailowy: fundacja@oikonomos.pl

Więcej informacji --->>>
17.05.2019

Wakacje 2019 w Akademii Supraskiej - ruszają zapisy!

Szanowni Państwo, drogie dzieci i młodzieży! :-)
Jak co roku, także i teraz przygotowaliśmy dla Was wakacyjne warsztaty i kolonie w Akademii Supraskiej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wypoczynku letniego i do zapisów:
* 28.06-06.07.2019, warsztaty plastyczno-ikonograficzne, 9-13 lat, 900 zł
* 30.06-06.07.20109, kolonie adaptacyjne, 7-9 lat, 500 zł
* 06-14.07.2019, warsztaty plastyczno-ikonograficzne, 14-17 lat, 900 zł
* 07-13.07.2019, kolonie szachowo-sportowe, 8-13 lat, 600 zł
Więcej informacji ---->>>>
05.05.2019

"Nikt nie może być dla nas kolejnym numerem" - o książce....

Okres II wojny światowej i czasy Holokaustu dały światu szereg przykładów osób i świadectw jak, pomimo niezwykle niesprzyjających ku temu warunków, (wynikających z tego, że „człowiek człowiekowi zgotował ten los”) człowiek mógł w dalszych ciągu pozostawać człowiekiem, a nawet stawać się Człowiekiem, przez duże „Cz”. Przykładem normalności w czasach nienormalności była m.in. osoba Jelizawiety Skobcowej, zwanej Matką Marią, żyjącej w latach 1893-1945, rosyjskiej poetki, autorki 4 tomików wierszy, działaczki politycznej, a potem emigrantki i prawosławnej zakonnicy, która podjęła decyzję o świadczeniu własną osobą o tym, jak ważne jest przykazanie mówiące o miłości człowieka wobec innych ludzi. Za niesienie pomocy potrzebującym i ratowanie m.in. wielu Żydów przed unicestwieniem, została osadzona w obozie w Ravensbrűck, gdzie zginęła oddając życie za jedną z więźniarek.
28.04.2019

Idźcie więc i głoście światu... 🐣🐣🐣

Maria uprzedziła poranek i znalazła kamień odwalony od grobu, i usłyszała Anioła: “Dlaczego będącego w wiecznej światłości Wśród umarłych szukacie jako człowieka? Widzicie grobowe przepaski, Idźcie więc i głoście światu, że Pan powstał, Niszcząc śmierć, Jest bowiem Synem Bożym, Zbawiającym rodzaj ludzki”. /Kanon na dzień Zmartwychwstania Pańskiego św. Jana z Damaszku/

Христос Воскресе! Chrystus Zmartwychwstał!

Radosnych Świąt życzy Fundacja „OIKONOMOS” oraz Akademia Supraska!!!
14.04.2019

Zakończenie rekrutacji na warsztaty teatralne w ramach projektu „Nikt nie może być dla nas kolejnym numerem"

Informujemy, że nabór uczestników na warsztaty teatralne i spektakl w ramach projektu pt. „Nikt nie może być dla nas kolejnym numerem", dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Urząd Miasta Białegostoku, został właśnie zakończony.
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Zakwalifikowani uczestnicy wezmą udział w cyklu warsztatów teatralnych, prowadzone przez doświadczoną instruktorkę, reżyserkę, aktorkę - panią Joannę Troc. Będą one zmierzały do przygotowania i wystawienia spektaklu dotyczącego bohaterki książki wydanej przez naszą Fundację - bardzo barwnej postaci Marii Skobcowej, zwanej Matką Marią z ulicy Loumer - kontrowersyjnej współczesnej świętej, poetki, mniszki żyjącej w świeckim otoczeniu, pomagającej biedakom na ulicach Paryża, ratującej Żydów w czasie II wojny światowej, która sama zginęła w obozie koncentracyjnej Ravensbruck. Planujemy, że premiera spektaklu odbędzie się pod koniec tego roku w Białymstoku.
Już wkrótce relacje z pracy młodzieży i przygotowań do spektaklu!
25.03.2019

Relacja z zimowiska w Akademii Supraskiej 2019

Co należy zrobić, żeby ferie były udane? Fundacja OIKONOMOS już po raz kolejny odpowiedziała na to pytanie i zorganizowała niezapomniany obóz. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat spędziły aktywny tydzień w Supraślu, bowiem w dniach 27.01- 02.02.2019 r. w murach Akademii Supraskiej odbyło się zimowisko.
Opiekunowie zadbali o to, by każdy z uczestników obozu znalazł coś dla siebie. Dla osób lubiących sport mieli do zaoferowania zajęcia w Strefie Wysokich Lotów i naukę jazdy na nartach biegowych. Dzieci uzdolnione artystycznie odnalazły się podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez panią Agatę oraz fotograficznych, po których zostało wiele pamiątkowych zdjęć. Odbyły się również zajęcia z gier planszowych, śmiechoterapii i robotyki –udało się nawet stworzyć radio! Dzięki wizycie w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej dzieci dowiedziały się jak wygląda życie zwierząt w czasie zimy i jak można im pomóc. / czytaj dalej …/
19.03.2019

Pomoc w wypełnianiu PIT-ów - dyżury księgowej

Chciałabyś / chciałbyś przekazać 1% podatku Fundacji „Oikonomos”, ale potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularzy PIT? Zgłoś się do nas, a pomoże Ci w tym doświadczona księgowa! Zainteresowanych zapraszamy do biura Fundacji „Oikonomos” (w budynku Centrum Kultury Prawosławnej przy ul. Świętego Mikołaja 5 w Białymstoku). Już od 18 marca organizujemy tam dyżury księgowej: poniedziałki – godz. 15:00 – 16:00, środy – godz. 18:00 – 19:00. Prosimy przynieść ze sobą wszystkie deklaracje np. PIT-11 od pracodawców za rok 2018, dokumenty potwierdzające prawo do ulg (np. dowody wpłaty darowizny), a także PIT złożony w poprzednim roku - to pozwoli na wysłanie wypełnionej deklaracji przez Internet.
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|