Fundacja Oikonomos
2010.09. 10

Łączy nas Podlaskie - w poszukiwaniu tradycji przodków

Fundacja „OIKONOMOS” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 14-18 lat do udziału w projekcie „Łączy nas Podlaskie - w poszukiwaniu tradycji przodków”. Warsztaty odbędą się w dniach 22-24 października 2010 r. w Akademii Supraskiej przy ul. Klasztornej 1 w Supraślu (początek 22 października o godz. 16.00, zakończenie 24 października o godz. 17.00). Projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży zainteresowanych poznawaniem kultury mniejszości narodowych zamieszkujących województwo podlaskie.

 

Tematyka szkolenia będzie poświęcona zagadnieniom związanym z poznawaniem kultury mniejszości narodowych zamieszkujących województwo podlaskie a w szczególności mniejszości białoruskiej. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z obrzędami, zwyczajami i tradycjami dorocznymi i rodzinnymi kultywowanymi przez mniejszość białoruską. Będą również uczestniczyć w zajęciach praktycznych przygotowanych przez regionalnych twórców ludowych. Przewidziany jest również wieczór integracyjny przy ognisku połączony z nauką białoruskich pieśni ludowych.

Warsztaty oraz wyżywienie i nocleg w Akademii Supraskiej są bezpłatne.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: fundacja@oikonomos.pl wpisując w tytule wiadomości: "Zgłoszenie do projektu – Łączy nas Podlaskie". Zgłoszenia będą przyjmowane do 18 października 2010 r.

Projekt realizowany przez Fundację „OIKONOMOS” przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.