Fundacja Oikonomos
2011.06. 02
ks. Jarosław Jóźwik

Warsztaty plastyczno – ikonograficzne dla dzieci i młodzieży

Ikona zawsze odgrywała ważną rolę w świadomości Prawosławia. Ikona przekazuje podstawy nauczania chrześcijańskiego, takie jak: miłość, wyrozumiałość, tolerancja, szacunek do drugiej osoby, wspólny cel, który może zostać osiągnięty przez pracę w zespole. Ikona nigdy nie powstawała w pojedynkę, jak również nigdy nie była kontemplowana przez jedną osobę. Celem ikonopisarza jest przekazanie prawd objawionych dla społeczności Kościoła.

Jak co roku, Fundacja „Oikonomos” organizuje „Warsztaty plastyczno – ikonograficzne dla dzieci i młodzieży”. Projekt skierowany jest do młodych osób w wieku 10-16 lat mających zdolności plastyczne. Młode osoby będą miały możliwość w praktyce na poznanie ciężkiej pracy ikonografa. Warsztaty odbędą się w Akademii Supraskiej w dniach 18-29 lipca 2011 r.

Spędzając wspólnie czas, każda z osób będzie wpływać nie tylko na ikonę swojego kolegi lub koleżanki, lecz również na jego postawę oraz zachowanie. Ikona, która jest oknem ku wieczności, może być wykorzystana również jako okno ku wzajemnemu zrozumieniu. Młode osoby będą miały możliwość zintegrowania się oraz nauczenia się wspólnego rozwiązywania problemów. Przygotowując swoje prace na wystawę, każda z osób będzie miała postawione przed sobą zadanie, które będzie miało na celu wkomponowanie się w przestrzeń pozwalającą zaprezentować wspólny dorobek wszystkich osób uczestniczących w projekcie.

Wszyscy uczestnicy będą mogli wspominać chwile spędzone razem dzięki zdjęciom, które zostaną rozdane na nośniku CD dla każdego uczestnika projektu. Pozwoli to również na dzielenie się z innymi chwilami spędzonymi razem w Supraślu.

Opłata za udział w warsztatach wynosi 800 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy zapewniają:
- noclegi w Akademii Supraskiej
- całodzienne wyżywienie
- opiekę wykwalifikowanej kadry
- materiały plastyczne na warsztaty
- ubezpieczenie NNW
- bilety wstępu na dodatkowe atrakcje.

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA

Zgłoszenia należy wysyłać na adres akademia@oikonomos.pl.

Pobyt jest dofinansowany ze środków pozyskanych z odpisów 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji „Oikonomos”.