Fundacja Oikonomos
2020.12. 08

Otwarcie wystawy "O. Aleksy Mularczyk – proboszcz parafii prawosławnej w Supraślu w latach 1931 -1970"

 
W grudniu 2020 roku mija pięćdziesiąt lat od śmierci wieloletniego proboszcza parafii prawosławnej w Supraślu, o. Aleksego Mularczyka. Duchowny niósł tu posługę od 1927 roku, a pełnił ją aż do śmierci 14 grudnia 1970 roku. Jego odważna i nieugięta postawa w obronie cerkwi w Supraślu jest warta przypomnienia. To dzięki jego trudom władze komunistyczne nie zdołały zamknąć świątyni, a prawosławna parafia w Supraślu istnieje do dziś.

20 grudnia 2020 r. nastąpi otwarcie wystawy, na której możecie zapoznać się z życiem ojca Aleksego Mularczyka, przypadającym na niezwykle trudny XX wiek oraz obejrzeć archiwalne fotografie z lat 1920-1970. Zapraszamy o godz. 16:00 na nasz profil na Facebooku, gdzie odbędzie się wirtualne otwarcie i zwiedzanie wystawy, która będzie prezentowana w Akademii Supraskiej.

Aby wziąć udział w wirtualnym zwiedzaniu, kliknij tu: LINK DO WYDARZENIA

W przygotowaniu jest także opracowanie aplikacji na telefon z przewodnikiem opowiadającym o historii miasteczka i kluczowych miejscach na prawosławnym supraskim szlaku, gdzie swoje ślady zostawił także ojciec Aleksy. Premiera aplikacji nastąpi już w najbliższych dniach. Więcej informacji już wkrótce!


Zadanie dofinansowane jest ze środków Województwa Podlaskiego.