Fundacja Oikonomos
2010.10. 01
Łukasz Nazarko

Ekologia, Edukacja, Turystyka: polsko-fińsko-białoruskie warsztaty


Fundacja OIKONOMOS, Akademia w Valamo (Finlandia) i Wydział Młodzieżowy Prawosławnej Diecezji Grodzieńskiej zapraszają do udziału w serii warsztatów nt. ekoturystyki, zrównoważonego rozwoju oraz planowania i implementacji projektów. Warsztaty odbędą się w ramach projektu POL-FIN-BEL: Edukacja, Ekologia, Turystyka.

W trakcie szkolenia młodzież będzie uczestniczyć również w wizycie studyjnej w osadzie Poczopek na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Następnie przy asyście polskich i fińskich trenerów uczestnicy przygotują własne małe projekty do wdrożenia w swoich społecznościach, szkołach i organizacjach.
 
Autorzy najciekawszych i najlepiej zrealizowanych projektów wyjadą na tygodniowy staż do Akademii w Valamo w Finlandii.
 
Uczestnicy projektu powinni być w wieku 17-30 lat, mieszkać w województwie podlaskim i posługiwać się językiem angielskim lub rosyjskim w stopniu komunikatywnym. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Harmonogram projektu:
26.10.2010 – seminarium otwarte – „Ekologia – Edukacja – Turystyka”
27-28.10.2010 – szkolenie: ekoturystyka i zrównoważony rozwój
29.10.2010 – wizyta studyjna (Osada Poczopek)
30-31.10.2010 – szkolenie: planowanie i implementacja projektów
listopad – wdrażanie przez uczestników własnych projektów
grudzień – Festiwal Młodych Liderów, wyłonienie najlepszego projektu
grudzień – tygodniowy staż w Finlandii dla autorów najciekawszych projektówktów

Serdecznie zapraszamy! Zgłoszenia na formularzu prosimy przesyłać na adres fundacja@oikonomos.pl w terminie do 17 października.


Projekt dofinansowany w ramach Programu Partnerstwa Transgranicznego realizowanego przez Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne przy wsparciu finansowym udzielonym przez Norwegię ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.