Fundacja Oikonomos
2010.06. 10

Warsztaty śpiewu i tańca ludowego w Białowieży

Serdecznie zapraszamy młodzież wieku 16-25 lat o zainteresowaniach folklorystycznych i predyspozycjach artystycznych do udziału w kolejnym już projekcie Fundacji Oikonomos dotyczącym kultury ludowej regionu Wschodniego Pogranicza Polski. Letnie warsztaty śpiewu i tańca ludowego odbędą się w terminie 20-30.08.2010r. w Białowieży .

Projekt adresowany jest do młodzieży zainteresowanej poznaniem pieśni
i tańców ludowych, zdobywaniem wiedzy o folklorze regionu oraz rozwojem własnych możliwości wokalno-tanecznych. Zajęcia ze śpiewu i tańca będą przeplatane warsztatami rękodzieła ludowego, projekcjami filmowymi, spotkaniami z lokalnymi twórcami ludowymi oraz wycieczkami krajoznawczymi i wykładami etnografa. Projekt będzie realizowany w malowniczym Skansenie Architektury Drewnianej Wsi Ruskiej w Białowieży.
Projekt zakończony będzie otwartym koncertem dla mieszkańców i turystów.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego
i przesłanie go na adres: fundacja@oikonomos.pl wpisując w tytule wiadomości: Zgłoszenie do projektu – śpiew i taniec ludowy 2010. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 lipca 2010 r. (liczba miejsc jest ograniczona).

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 350,00 zł. Kwota ta obejmuje wyżywienie i zakwaterowanie, wszelkie materiały, wynagrodzenie instruktorów oraz opiekunów.


Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Fundacji „OIKONOMOS”