Fundacja Oikonomos
2015.03. 02

Nowe studio nagrań Radia Orthodoxia z 1% Waszego podatku


15 lutego br. odbyło się poświęcenie nowego studia nagrań Radia Orthodoxia - rozgłośni radiowej Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej. Dzięki temu w radiu można pracować równolegle już w dwóch studiach. Pomieszczenie, które zostało zaadaptowane na studio nagrań, zostało wyremontowane i wyposażone dzięki odpisom 1% podatku na rzecz Fundacji Oikonomos. Dzięki nowemu studiu nagrań radio będzie mogło w stanie zarchiwizować i przekazać dorobek i kulturę naszego regionu następnym pokoleniom.

Poświęcenia pomieszczenia dokonał abp Jakub, który przy tej okazji odznaczył listami pochwalnymi 4 osoby, pomogające w przygotowaniu nowego pomieszczenia: p. Jana Honczara, p. Dawida Sulima, p. Adriana Wasilczuka oraz p. Łukasza Honczara.

Radia Orthodoxia można słuchać w godzinach 16-20 w Białymstoku i okolicach na częstotliwości 102,7 fm, za pośrednictwem strony www.orthodoxia.pl klikając w zakładkę "Słuchaj nas przez Internet" oraz poprzez aplikację mobilną dostępną na urządzenia z systemem operacyjnym Android.

Na podst. www.cerkiew.pl
foto: Aleksander Wasyluk