Fundacja Oikonomos
2016.05. 23

Obóz dla młodzieży "Lato z wielokulturowym dziedzictwem"


Z przyjemnością informujemy, że podczas tegorocznych wakacji będziemy realizować projekt pt. „Lato z wielokulturowym dziedzictwem - obóz młodzieżowy dla wolontariuszy”, dofinansowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa  w ramach programu grantowego „Wolontariat dla Dziedzictwa 2016”.

Planowany przez nas obóz odbędzie się w II połowie sierpnia w Akademii Supraskiej. W programie obozu przewidziane są zajęcia warsztatowe, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z zasadami pracy inwentaryzacyjno-dokumentacyjnej przy zabytkach, a także zajęcia terenowe, podczas których młodzi ludzie pomogą w sporządzeniu dokumentacji fotograficzno-opisowej wyposażenia wybranych siedmiu zabytkowych prawosławnych cerkwi Podlasia. Oprócz tego znajdzie się czas na letni wypoczynek oraz korzystanie z uroków i atrakcji Supraśla.

Do uczestnictwa w obozie zapraszamy młodzież ze szkół średnich oraz studentów, nie tylko tych zainteresowanych historią, zabytkami, ale też tych lubiących aktywnie spędzać wakacje, otwartych na nowe możliwości, chcących poznać nowych ludzi...

Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie internetowej.