Fundacja Oikonomos
2016.05. 24

Letnie inicjatywy Fundacji "Oikonomos" - zapowiedźZbliża się lato, a wraz z nim szereg ciekawych propozycji dla dzieci i młodzieży, które przygotowuje Fundacja "Oikonomos" i Akademia Supraska.

Nowością będą kolonie adaptacyjne w Akademii Supraskiej dla najmłodszych uczestników. Odbędą się one na samym początku wakacji - od 26 czerwca do 2 lipca. Są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat, które jeszcze nigdy nie wyjeżdżały na zorganizowany wypoczynek z noclegami poza domem. Ich celem będzie zapoznanie naszych najmłodszych z zasadami życia na koloniach i oczywiście ich urokami, a szczególny nacisk będzie położony na to, aby dziecko odnalazło się w grupie rówieśniczej i nocując poza domem uczyło się samodzielności. Koszt kolonii to 400 zł.

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA
- kolonie adaptacyjne


Kolejną propozycją są półkolonie w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Są one skierowane do dzieci w wieku 7-12 lat, pozostających podczas wakacji w mieście. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, będą korzystać one z wielu atrakcji oferowanych przez białostockie instytucje kultury, a także z zajęć sportowo-rekreacyjnych typowych dla tej pory roku. Ich termin to 18 -29 lipca, zaś koszt 400 zł.

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA
- półkolonie


Przełom lipca i sierpnia to tradycyjnie czas warsztatów plastyczno-ikonograficznych w Akademii Supraskiej, na które zapraszamy dzieci i młodzież przejawiace zainteresowanie sztuką, a szczególnie ikoną. Oprócz zajęć warsztatowych, podczas których dzieci zapoznają się z ikoną i procesem jej tworzenia, w programie przewidziane są też inne wakacyjne atrakcje. Termin warsztatów to 26 lipca - 6 sierpnia. Warsztaty przeznaczone są dla uczestników w wieku 9-15 lat, a koszt warsztatów to 900 zł.

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA
- warsztaty


Ostatnią inicjatywą będzie obóz młodzieżowy "Lato z wielokulturowym dziedzictwem". Odbędzie się on w drugiej połowie sierpnia (15-24 sierpnia), jego uczestnikami będzie młodzież w wieku 16-24 lata. Obóz będzie bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona.

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA - obóz młodzieżowy

Koszt uczestnictwa obejmuje zakwaterowanie w Akademii Supraskiej (oprócz półkolonii), wyżywienie, opiekę wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu na dodatkowe atrakcje, koszt materiałów warsztatowych. Warto też dodać, że wszystkie nasze letnie inicjatywy są dofinansowane ze środków pozyskanych z odpisów 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji „Oikonomos”.


Więcej szczegółów już wkrótce na naszych stronach internetowych www.oikonomos.pl oraz www.akademiasupraska.pl


Zapisy już od 1 czerwca! Serdecznie zapraszamy - spędź wakacje razem z nami!