Fundacja Oikonomos
2017.06. 08

Obóz dla młodzieży "Lato z wielokulturowym dziedzictwem - II edycja"


Z przyjemnością informujemy, że podczas tegorocznych wakacji ponownie organizujemy obóz młodzieżowy dla wolontariuszy w ramach projektu pt. „Lato z wielokulturowym dziedzictwem - II edycja”. Będzie on dofinansowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa  w ramach programu grantowego „Wolontariat dla Dziedzictwa 2017”.

Planowany przez nas obóz odbędzie się w II połowie sierpnia w Akademii Supraskiej (21-31 sierpnia br.). W programie obozu przewidziane są zajęcia warsztatowe, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z zasadami pracy inwentaryzacyjno-dokumentacyjnej przy zabytkach, a także zajęcia terenowe, podczas których młodzi ludzie pomogą w sporządzeniu dokumentacji fotograficzno-opisowej wyposażenia wybranych czterech zabytkowych obiektów Podlasia - dwóch cerkwi, dzwonnicy i cmentarza. Oprócz tego znajdzie się czas na letni wypoczynek oraz korzystanie z uroków i atrakcji Supraśla.

Do uczestnictwa w obozie zapraszamy młodzież ze szkół średnich oraz studentów, nie tylko tych zainteresowanych historią, zabytkami, ale też tych lubiących aktywnie spędzać wakacje, otwartych na nowe możliwości, chcących poznać nowych ludzi...

Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie internetowej.