Fundacja Oikonomos
2017.06. 26

Planujemy kolejną wystawę plenerową z okazji XXV rocznicy przeniesienia relikwii św. Gabriela


W związku z kolejną rocznicą przeniesienia z Grodna do Białegostoku relikwii św. Gabriela Fundacja „Oikonomos”, Parafia Prawosławna pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku oraz Centrum Kultury Prawosławnej planują ponowne zorganizowanie wystawy plenerowej, która tym razem będzie poświęcona XXV-temu jubileuszowi.

Na wystawie, którą organizowaliśmy z okazji XX rocznicy, prezentowaliśmy archiwalne zdjęcia z samej uroczystości przenoszenia relikwii w 1992 roku, jak też zdjęcia z kolejnych dwudziestu lat odradzania się kultu świętego Młodzieńca. Tym razem chcielibyśmy ją wzbogacić o zdjęcia współczesne, obejmujące swoim zasięgiem czasowym ostatnie 5 lat. Podobnie jak poprzednia wystawa ta też będzie umiejscowiona na głównej ulicy miasta – ul. Lipowej – na ogrodzeniu prawosławnej katedry św. Mikołaja w Białymstoku. Mamy nadzieję, że ponownie będzie się ona cieszyła dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale też turystów.

W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych autorów zdjęć, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, posiadających w domowych archiwach zdjęcia o tej tematyce do podzielenia się nimi z szerszą publicznością. Możecie być współtwórcami tej wystawy!

Czekamy na zdjęcia w formie cyfrowej, które prosimy dostarczyć do dnia 01 sierpnia br. na adres Centrum Kultury Prawosławnej, ul. Św. Mikołaja 5, 15-420 Białystok bądź też o przesłanie zdjęć drogą elektroniczną na adres: wystawa.sw.gabriel@gmail.com wraz z informacjami na temat autora zdjęcia, dacie i miejscu jego powstania oraz ze zgodą na umieszczenie zgłoszonych zdjęć na wystawie. Szczegółowe informacje, a także regulamin nadsyłania i wykorzystania zdjęć znajdują się poniżej.

Upamiętnijmy wspólnie to uroczyste wydarzenie!


DO POBRANIA:
FORMULARZ ZGŁOSZENIA ZDJĘCIA NA WYSTAWĘ
REGULAMIN ZGŁASZANIA ZDJĘĆ NA WYSTAWĘ