Fundacja Oikonomos
2018.02. 05

Po zimowych półkoloniach 2018...


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z naszych zimowych półkolonii, organizowanych przez Fundację “Oikonomos” w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku w dn. 22-26 stycznia 2018 r.

Jak co roku staraliśmy się połączyć przyjemne z pożytecznym, więc w ramach zajęć edukacyjnych dzieci uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Pamięci Sybiru, pt. „Za granicą Uralu…”, podczas których wysłuchały pogadanki na temat natury Syberii i Kazachstanu oraz kultury ludu Ajnów, Kazachów, a następnie projektowały i wykonały przypinki z wykorzystaniem wzorów kazachskich, ajneńskich oraz motywów ze świata fauny i flory syberyjskiej. Kolejnego dnia nasi półkoloniści udali się do Muzeum Historycznego na zajęcia „Gry i zabawy naszych pradziadków”, gdzie obejrzeli kolekcję zgromadzonych tam zabawek, zdecydowanie różniących się formą i wyglądem od współczesnych zabawek, ale służących temu samemu celowi – czyli zabawie. Dzieci miały też okazję poznać dawne gry, w które niegdyś się bawiono, by spędzić miło wolny czas. W czwartek uczestnicy półkolonii wybrali się na „Folkowe podchody” w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Spodkach. Mieli tam do pokonania trasę, na której czyhały rozmaite zadania wymagające od nich ruchu, sprytu, logicznego myślenia, spostrzegawczości, dobrego głosu czy zdolności manualnych, a każdy z etapów zawierał element folkowy.

Tegoroczną nowością było wyjście do Papugarni oraz na Wystawę Budowli z Klocków Lego. W ramach dodatkowych atrakcji była też wyprawa do kina na film „Tedi i mapa skarbów”, wyjście do KrokoSpoko Centrum Zabaw dla Dzieci, a na koniec „gwóźdź programu”, czyli wyjście na lodowisko.

Ponadto w programie jak zwykle znalazło się wiele gier i zabaw, prowadzonych przez nasze wypróbowane panie opiekunki.

Zdjęcia z niektórych zajęć dostępne są na naszym profilu na facebooku.