Fundacja Oikonomos
2018.05. 09

Kolonie adaptacyjne dla dzieci w Akademii Supraskiej 8 - 14 lipca 2018 r.UWAGA: Zapisy na kolonie zakończyły się, mamy pełną listę uczestników. 


Fundacja "Oikonomos" i Akademia Supraska rozpoczynają wakacje KOLONIAMI ADAPTACYJNYMI dla naszych najmłodszych. Startujemy już 8 lipca!

Pierwsze kolonie czy pierwszy obóz to duże przeżycie zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców :-) Z myślą o tych, którzy chcieli wysłać swoją pociechę gdzieś niedaleko i najlepiej nie na zbyt długo zorganizowaliśmy w 2016 roku po raz pierwszy kolonie adaptacyjne w Akademii Supraskiej. W tym roku organizujemy je ponownie dla kolejnych dzieci, również w Supraślu. Dzięki niedużej odległości od Białegostoku rodzice mogą częściej niż na zwykłych koloniach odwiedzać dziecko, by upewnić się czy wszystko u niego w porządku. Kolonie będą trwały jeden tydzień, czyli krócej niż zwykły turnus, po to, aby dla mniejszych dzieci nie było to zbyt trudne doświadczenie. W koloniach weźmie udział mniejsza liczba dzieci niż zazwyczaj, aby opiekunowie mogli odpowiednio zaopiekować się swoimi podopiecznymi.

Zapraszamy serdecznie szczególnie te dzieci, które jeszcze nigdy nie wyjeżdżały na zorganizowany wypoczynek z noclegami poza domem. Podczas kolonii adaptacyjnych najmłodsi uczestnicy będą mogli zapoznać się z zasadami życia na koloniach i oczywiście ich urokami, a szczególny nacisk będzie położony na to, aby dziecko odnalazło się w grupie rówieśniczej i nocując poza domem uczyło się samodzielności. Dołożymy starań, aby pierwszy samodzielny wyjazd dostarczył naszym uczestnikom wielu radości i pozostawił miłe wspomnienia...

Termin: 8 - 14 lipca
Wiek uczestników: 7-10 lat
Koszt: 480 zł

W programie:
 • gry i zabawy integracyjne
 • zajęcia plastyczne, artystyczne, teatralne
 • przejażdżka Bajkową Ciuchcią, spacery po Supraślu
 • wizyta w Muzeum Ikon, warsztaty ikonograficzne
 • wycieczka do Podlaskiego Muzeum Wsi
 • zajęcia sportowe, plażowanie lub basen
 • wizyta w Białym Domku – warsztaty ekologiczne
 • „100 pytań do...”- spotkanie z mnichem
 • warsztaty z robotyki, zajęcia w stadninie koni
 • wizyta w Straży Pożarnej
 • modlitwy poranne i wieczorne

Koszt uczestnictwa obejmuje zakwaterowanie w Akademii Supraskiej, wyżywienie, opiekę wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW i bilety wstępu na dodatkowe atrakcje. Kolonie są także dofinansowane ze środków pozyskanych z odpisów 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji „Oikonomos”.

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA

Zapisy tylko do 20 czerwca!

Prosimy o dostarczenie zgłoszeń na adres:
Fundacja "Oikonomos"
ul. Św. Mikołaja 5
15-420 Białystok
lub przesłanie ich skanem na adres: fundacja@oikonomos.pl 

Rodzice dzieci zakwalifikowanych na wypoczynek zostaną powiadomione telefonicznie lub e-mailowo.

Serdecznie zapraszamy!