Fundacja Oikonomos
2018.07. 06

Obóz dla młodzieży "Lato z wielokulturowym dziedzictwem - III edycja"


Z wielką radością informujemy, że także w tym roku realizujemy projekt pt. "Lato z wielokulturowym dziedzictwem". Będzie to już jego trzecia edycja. Podobnie jak w zeszłych latach będzie on dofinansowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu grantowego „Wspólnie dla dziedzictwa”.

Jednym z głównych działań projektu jest organizacja obozu młodzieżowego dla wolontariuszy. W tym roku obóz odbędzie się w dniach 23 sierpnia - 1 września w Akademii Supraskiej. W programie obozu przewidziane są zajęcia warsztatowe, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z zasadami pracy inwentaryzacyjno-dokumentacyjnej przy zabytkach, a także zajęcia terenowe, podczas których młodzi ludzie pomogą w sporządzeniu dokumentacji fotograficzno-opisowej wyposażenia wybranych czterech zabytkowych obiektów Podlasia - dwóch cerkwi, zabytkowego ogrodzenia z bramą i cmentarza. Oprócz tego znajdzie się czas na letni wypoczynek oraz korzystanie z uroków i atrakcji Supraśla.

Do uczestnictwa w obozie zapraszamy młodzież ze szkół średnich oraz studentów, nie tylko tych zainteresowanych historią, zabytkami, ale też tych lubiących aktywnie spędzać wakacje, otwartych na nowe możliwości, chcących poznać nowych ludzi...

Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie internetowej.