Fundacja Oikonomos
2019.03. 11

Rekrutacja do projektu „Nikt nie może być dla nas kolejnym numerem" - warsztaty teatralne i spektakl na podst. książki "Matka Maria (1891-1945)"


Z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy realizację projektu pt. „Nikt nie może być dla nas kolejnym numerem" - warsztaty teatralne i spektakl na podstawie książki "Matka Maria (1891-1945)"”, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Urząd Miasta Białegostoku.

Planowane przez nas zadanie polega na przeprowadzeniu cyklu warsztatów teatralnych, zmierzających do przygotowania i wystawienia spektaklu dotyczącego bohaterki książki wydanej przez naszą Fundację - bardzo barwnej postaci Marii Skobcowej, zwanej Matką Marią z ulicy Loumer - kontrowersyjnej współczesnej świętej, poetki, mniszki żyjącej w świeckim otoczeniu, pomagającej biedakom na ulicach Paryża, ratującej Żydów w czasie II wojny światowej, która sama zginęła w obozie koncentracyjnej Ravensbruck.
Warsztaty będą skierowane do starszej młodzieży licealnej i studenckiej. Będą one prowadzone przez doświadczoną instruktorkę, reżyserkę, aktorkę - panią Joannę Troc. Premiera spektaklu odbędzie się pod koniec tego roku w Białymstoku.

Poszukujemy zmotywowanych osób w wieku 15-24 lat, które są gotowe na nową przygodę, na kilka miesięcy spotkań na próbach pod kierunkiem wspaniałej reżyserki i wreszcie na coś, na co czekamy z utęsknieniem - sam spektakl! 

Aby wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i napisać nam o swoich zainteresowania i/lub dotychczasowym uczestnictwie w podobnych przedsięwzięciach, grupach teatralnych, chórach, zespołach, organizacjach etc.,  a także uzasadnić dlaczego chce się wziąć udział w projekcie.

Formularz zgłoszeniowy jest do pobrania z naszej strony internetowej. Wypełnione zgłoszenie prosimy odesłać na adres: fundacja@oikonomos.pl 

Ilość miejsc  - mocno ograniczona!