Fundacja Oikonomos
2019.06. 30

Warsztaty teatralne w Akademii Supraskiej


Od kwietnia trwają zajęcia dla młodzieży licealnej i studenckiej w ramach projektu "Nikt nie może być dla nas kolejnym numerem" - warsztaty teatralne i spektakl na podstawie książki "Matka Maria (1891-1945)". Koncepcja tego projektu opiera się na zorganizowaniu cyklu warsztatów teatralnych, które zaoowocują spektaklem wystawionym przez grupę młodzieży. Uczestnikom projektu została zaproponowana postać, którą uważamy za absolutnie wyjątkowy przykład osoby, która całym swoim życiem jest oddana ideałom, w które wierzy, a losy jej życia to doskonały materiał do pracy nad spektaklem teatralnym. Mowa o Matce Marii z ulicy Lourmel, o której juz niejednokrotnie pisaliśmy. Scenariusz, scenografia, warstwa wizualna i muzyczna powoli powstają pod okiem doświadczonej instruktorki i jednocześnie rezyserki, pan Joanny Troc. Pracując z grupami młodzieżowymi wystawiła już kilka spektakli o wyjątkowych postaciach naszego regionu, z niecodziennymi historiami ich losów, głęboko osadzonymi w czasach, w których żyli.

W ramach projektu zorganizowany został też jeden warsztat wyjazdowy, aby uczestnicy mogli lepiej się poznać i stworzyć prawdziwy zespół. Odbył się on w dniach 21-23 czerwca br. w Akademii Supraskiej. Zaproszamy do obejrzenia fotorelacji.






Zadanie pt. "Nikt nie może być dla nas kolejnym numerem" - warsztaty teatralne i spektakl na podstawie książki "Matka Maria (1891-1945)" dofinansowane jest ze środków z budżetu Miasta Białegostoku. Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.