Fundacja Oikonomos
2019.08. 30

@Nikt nie może być numerem - strona na Facebooku


Serdecznie zapraszamy użytkowników serwisu społecznościowego Facebook do polubienia strony naszego projektu! Znajduje się ona pod adresem:


Jest to strona, która towarzyszy realizacji projektu pt. „Nikt nie może być dla nas kolejnym numerem" - warsztaty teatralne i spektakl na podstawie książki "Matka Maria (1891-1945)"”, prowadzonego przez Fundację “Oikonomos”. Umieszczamy na niej informacje dotyczące życia i pochodzenia głównej bohaterki, aby w ten sposób wprowadzić czytelników (a przyszłych widzów) w atmosferę czasów, w których dorastała i które ją ukształtowały.

Przypominamy, ze nasz projekt polega na przeprowadzeniu cyklu warsztatów teatralnych, zmierzających do przygotowania i wystawienia spektaklu dotyczącego bohaterki książki wydanej przez naszą Fundację kilka lat temu - bardzo barwnej postaci Marii Skobcowej, zwanej Matką Marią z ulicy Loumer - kontrowersyjnej współczesnej świętej, poetki, mniszki żyjącej w świeckim otoczeniu, pomagającej biedakom na ulicach Paryża, ratującej Żydów w czasie II wojny światowej, która sama zginęła w obozie koncentracyjnym Ravensbruck.

Warsztaty są skierowane do starszej młodzieży licealnej i studenckiej. Są one prowadzone przez doświadczoną instruktorkę, reżyserkę, aktorkę - panią Joannę Troc.
Premiera spektaklu odbędzie się pod koniec tego roku w Białymstoku.

Bądźcie z nami!

#niktniemożebyćnumerem


Zadanie pt. "Nikt nie może być dla nas kolejnym numerem" - warsztaty teatralne i spektakl na podstawie książki "Matka Maria (1891-1945)" dofinansowane jest ze środków z budżetu Miasta Białegostoku. Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.