Fundacja Oikonomos
16.10.2013

„Z kulturą ludową przez pokolenia” - wycieczka do Puszczy Białowieskiej

Kolejny punkt projektu „Z kulturą ludową przez pokolenia” to wycieczka, która odbędzie się w dniu 19 października 2013 r. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat i seniorów zainteresowanych poznawaniem kultury ludowej. Wizyta studyjna w region Puszczy Białowieskiej zaprowadzi nas tam gdzie po dziś dzień zachowały się kultywowane materialne i niematerialne elementy spuścizny kultury ludowej Podlasia.
16.10.2013

Forum Myśli Teologicznej- nowy cykl spotkań

Akademia Supraska ma zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na kolejny cykl spotkań w ramach Forum Myśli Teologicznej. Tegoroczne spotkania poprowadzi o. dr Henryk Paprocki. Cały cykl wykładów zatytułowany został "Światopogląd Fiodora Dostojewskiego" i zostanie poświęcony życiu i twórczości niewątpliwie jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury rosyjskiej, jak też światowej.
Wszystkie spotkania odbywać się będą w budynkach Akademii Supraskiej- Supraśl, ul. Klasztorna 1.
15.10.2013

Relacja z warsztatów garncarskich

W dniu 15 października 2013 r. w Centrum Kultury Prawosławnej odbyły się drugie warsztaty w ramach projektu „Z kulturą ludową przez pokolenia”. Tym razem uczestnicy mogli spróbować swoich sił w garncarstwie. Warsztaty prowadził pan Jan Kudrewicz, który z przyjemnością zapoznał wszystkich zainteresowanych z tajnikami pracy garncarza.
10.10.2013

„Z kulturą ludową przez pokolenia” - warsztaty garncarstwa

Fundacja „OIKONOMOS” serdecznie zaprasza dzieci i seniorów – wnuków wraz ze swoimi dziadkami do udziału w projekcie: „Z kulturą ludową przez pokolenia”. Drugie warsztaty – garncarstwa odbędą się w dniu 15 października 2013 r. o godz. 16.00 w Centrum Kultury Prawosławnej przy ul. Św. Mikołaja 5 w Białymstoku. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat i seniorów zainteresowanych poznawaniem kultury ludowej. Podczas warsztatów uczestnicy będą ręcznie formować przedmioty z gliny, jak również na kole garncarskim. Nauczą się wykonywania glinianych miseczek, kubków, masek, itp.
09.10.2013

Relacja z warsztatów bibułkarstwa

W dniu 28 września 2013 r. w Centrum Kultury Prawosławnej odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu „Z kulturą ludową przez pokolenia”. Tematem przewodnim było bibułkarstwo, a podczas warsztatów chcieliśmy pokazać jak w przeszłości bibuła była wykorzystywana do przygotowania różnorodnych ozdób. Warsztaty były prowadzone przez Panią Teresę Szuszko, która ma ogromne doświadczenie i z pasją opowiadała o różnych technikach robienia kwiatów z bibuły. Uczestnikami byli dziadkowie wraz ze swoimi wnukami. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników z historią i symboliką ludowych, bibułkowych ozdób i podstawowymi technikami ich wykonywania.
11.09.2013

„Z kulturą ludową przez pokolenia” - warsztaty bibułkarstwa

Fundacja „OIKONOMOS” serdecznie zaprasza dzieci i seniorów – wnuków wraz ze swoimi dziadkami - do udziału w projekcie „Z kulturą ludową przez pokolenia”. Pierwsze warsztaty organizowane w ramach projektu – warsztaty bibułkarstwa - odbędą się w dniu 28 września 2013 r. (sobota) w Centrum Kultury Prawosławnej przy ul. Św. Mikołaja 5 w Białymstoku. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat i seniorów zainteresowanych poznawaniem kultury ludowej. Podczas warsztatów ....
26.08.2013

Obóz roboczy w Supraślu - krótka relacja uczestników

Tegoroczny obóz roboczy, trwający od 1 do 11 sierpnia, rozpoczął się Świętą Liturgią w monasterskiej cerkwi Zwiastowania NMP. Po nabożeństwie i śniadaniu młodzież rozpoczęła pracę w monasterze. Zakres prac był różnorodny, chłopcy pomagali przy remontach budynków monasterskich, sprzątaniu i pracach porządkowych na podwórku, dziewczęta przygotowywały pokoje dla gości oraz pomagały w kuchni. Podczas obozu młodzież miała możliwość codziennego uczestnictwa w monasterskich nabożeństwach. W wolnym czasie uczestnicy obozu mieli okazję skorzystać z atrakcji w postaci spływu kajakowego, czy spacerów po Supraślu.
25.08.2013

Relacja z półkolonii Fundacji Oikonomos '2013

W dniach od 29. 07 do 09.08. 2013r. w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku przy ulicy św. Mikołaja 5 odbyły się półkolonie letnie zorganizowane przez Fundację „OIKONOMOS”. 22-osobowa grupa dzieci mogła w sposób atrakcyjny spędzić tegoroczne wakacje. Program półkolonii był bardzo różnorodny i ciekawy dla wszystkich uczestników. Młodzi uczestnicy mogli wykazać się w zajęciach plastycznych oraz grach i zabawach ruchowych. Pierwszego dnia, aby lepiej się poznać i zaprzyjaźnić uczestniczyliśmy w grach i zabawach zapoznawczych, a następnie razem spędziliśmy czas w Fikolandzie. Kolejne dni były pełne atrakcji, braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych „Rycerzem być” w Muzeum Wojska, a w Centrum im. Ludwika Zamenhofa ...
01.08.2013

Relacja z pierwszych warsztatów filmowych

Na przełomie lipca i sierpnia 2013 w Akademii Supraskiej odbyły się warsztaty filmowo-historyczne pt. „Tropiciele historii”, zorganizowane przez Fundację OIKONOMOS. W przedsięwzięciu wzięło udział jedenaścioro młodych ludzi (14-16 lat) z Podlasia, z Walencji i z Brukseli, którzy podczas intensywnej pracy pod okiem instruktorów przygotowali jednoodcinkowy program kulturalny o Supraślu i w ten sposób zmierzyli się z próbą stworzenia filmu dokumentalnego.
01.08.2013

Obóz roboczy w Supraślu 2013

Akademia Supraska oraz bracia monasterscy serdecznie zapraszają pełnoletnią młodzież do pomocy w przygotowaniu święta Supraskiej Ikony Matki Bożej. Obóz odbędzie się w terminie 1 – 10 sierpnia 2013 r. W programie przewidziane są prace na rzecz monasteru i pomoc w przygotowaniach do Święta, a w czasie wolnym korzystanie z atrakcji pięknego Supraśla.

Uczestnictwo w obozie jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają nocleg w Akademii Supraskiej, wyżywienie oraz ubezpieczenie NNW.
Dodatkowe informacje i zapisy dostępne są u Justyny Filimoniuk pod nr telefonu - 603 660 644 lub drogą elektroniczną jfilimoniuk@wp.pl
|<  <<  <  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17    >  >|