Fundacja Oikonomos
14.12.2012

FMT w Akademii Supraskiej

Forum Myśli Teologicznej zaprasza na kolejne spotkanie o tematyce teologiczno-filozoficznej. Tym razem spotkanie poprowadzi rektor Prawosławnego Seminarium Duchownego ks. dr Jerzy Tofiluk. Przewidziany temat spotkania to „Wiara i poznanie. Źródła teologii - wprowadzenie".
26.11.2012

Nagrania referatów z konferencji "Języki naszej modlitwy - dawniej i dziś"

Na stronie Radia Orthodoxia można odsłuchać referaty wygłoszone w ramach międzynarodowej konferencji Akademii Supraskiej oraz Uniwersytetu w Białymstoku pt. "Języki naszej modlitwy - dawniej i dziś", która odbyła się w dn. 13-15 września br.
19.11.2012

Forum Myśli Teologicznej w Akademii Supraskiej

Fundacja Oikonomos serdecznie zaprasza na kolejne spotkania w ramach Forum Myśli Teologicznej. Nasze spotkania mają na celu pogłębienie wiedzy teologicznej oraz wspólne spędzenie czasu na rozmowie w gronie osób posiadających te same zainteresowania. Najbliższe spotkanie Forum Myśli Teologicznej odbędzie się w dniu 30.11.2012r. (piątek) o godzinie 17:00 w Akademii Supraskiej - Supraśl, ul Klasztorna 1 (wejście od ogrodu). Spotkanie o temacie „Początki filozofii rosyjskiej: Włodzimierz Sołowjow” poprowadzi ks. dr Henryk Paprocki.
19.11.2012

O kulturze Europy wschodniej na Uniwersytecie Wileńskim i w Akademii Supraskiej

Językowa mapa wschodniej Europy, historia i współczesność – tak nazwano seminarium, trwające od 5 do 10 listopada w Wilnie (cztery dni) i Supraślu (dwa dni). Głównymi jej organizatorami był Instytut Słowianoznawstwa Rosyjskiej Akademii Nauk, Uniwersytet Wileński i Akademia Supraska.

19.11.2012

Warsztaty fotograficzne: Pokazać więcej niż twarz - portret środowiskowy

Akademia Supraska, serwis Orthphoto waz z Akademią Nikona po raz drugi wspólnie organizują warsztaty fotograficzne. Tym razem do grona organizatorów dołączyło również Liceum Plastyczne w Supraślu. Tym razem temat warsztatów to: "Pokazać więcej niż twarz - portret środowiskowy". Warsztaty odbędą się w terminie 23-25 listopada w Akademii Supraskiej.
31.10.2012

Konferencja naukowa w Akademii Supraskiej

Instytut Słowianoznawstwa Rosyjskiej Akademii Nauk, Uniwersytet Wileński, Rosyjski Fundusz „Dialog i Zgoda” oraz Akademia Supraska serdecznie zapraszają na naukową konferencję zatytułowaną „Polityczna, narodowościowa, wyznaniowa oraz językowa mapa Europy Wschodniej – historia i współczesność.”
07.10.2012

Komórki pojechały do Lublina

Dziękujemy za udział w akcji zbierania starych telefonów komórkowych. Zebrane aparaty zostały przekazane do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzących im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie.
25.09.2012

Wystawa plenerowa z okazji XX-lecia przeniesienia relikwii Św. Męczennika Gabriela do Białegostoku

Zapraszamy do zwiedzenia wystawy umieszczonej na ogrodzeniu Katedry Św. Mikołaja w Białymstoku przy ul. Lipowej 15.
19.09.2012

"Język naszej modlitwy – dawniej i dziś" - sprawozdanie z konferencji

W dniach 13-15 września br. odbyła się kolejna międzynarodowa konferencja Akademii Supraskiej nt. „Język naszej modlitwy – dawniej i dziś”. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób, prelegentów i słuchaczy. Goście zagraniczni, wraz z przygotowanymi referatami przybyli z placówek naukowych Rosji, Litwy i Bułgarii. Wśród uczestników konferencji byli również: arcybiskup białostocki i gdański Jakub oraz biskup supraski Grzegorz.
08.09.2012

Relacja z letnich warsztatów ikonograficzno-plastycznych w Akademii Supraskiej

Letnie warsztaty ikonograficzno-plastyczne zorganizowane przez Fundację „OIKONOMOS” w Akademii Supraskiej po raz kolejny dały uczestnikom wyjątkowa okazję wspólnego wzrastania w wierze oraz ciekawego wypoczynku z rówieśnikami. Wzięło w nich udział 24 chłopców i dziewcząt w wieku 10-12 lat.
|<  <<  <  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20    >