Fundacja Oikonomos
25.06.2019

Zaproszenie na obóz w ramach projektu "Lato z wielokulturowym dziedzictwem - IV edycja"

Z wielką przyjemnością informujemy, że ruszają zapisy na obóz organizowany przez Fundację "Oikonomos" w ramach projektu "Lato z wielokulturowym dziedzictwem - IV edycja", dofinansowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu grantowego „Wspólnie dla Dziedzictwa”. Jest to już jego czwarta edycja (wcześniejsze trzy odbywały się w latach 2016-2018 roku, kiedy to zinwentaryzowaliśmy i zdigitalizowaliśmy m.in. wyposażenie zabytkowych cerkwi w Supraślu, Topilcu, Choroszczy, Fastach, Topolanach, Królowym Moście, Wasilkowie, Folwarkach Tylwickich i Gródku).
Jednym z najważniejszych elementów tego projektu jest obóz dla wolontariuszy. W jego programie planujemy zajęcia warsztatowe, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z zasadami pracy inwentaryzacyjno-dokumentacyjnej przy zabytkach, a także zajęcia terenowe, podczas których młodzi ludzie pomogą w sporządzeniu dokumentacji fotograficzno-opisowej wyposażenia wybranych trzech zabytkowych cerkwi znajdujących się w gminie Michałowo (powiat białostocki, województwo podlaskie). Oprócz tego znajdzie się czas na letni wypoczynek oraz korzystanie z uroków i atrakcji Supraśla (przejażdżki rowerowe lub konne, plażowanie, spacery po puszczy, ognisko itp.).
21.06.2019

Warsztaty plastyczno – ikonograficzne w Akademii Supraskiej (grupa młodsza) 28 czerwca - 06 lipca 2019 r.

Fundacja "Oikonomos" serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty plastyczno-ikonograficzne w Akademii Supraskiej. W tym roku odbędą się dwa turnusy - dla grupy młodszej (w wieku 9-13 lat) organizujemy je w terminie 28 czerwca - 06 lipca. Oprócz zajęć praktycznych z pisania ikon zapewniamy dzieciom i młodzieży aktywny wypoczynek w gronie prawosławnych rówieśników, czyli liczne gry i zabawy integracyjne, konkursy, ognisko, całodniową wycieczkę, wyjście do kina, spacery po urokliwym Supraślu, zwiedzanie Muzeum Ikon. Organizatorzy zapewniają: noclegi w Akademii Supraskiej, całodzienne wyżywienie, opiekę wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW, wszelkie materiały na zajęcia, bilety wstępu na dodatkowe atrakcje. Koszt uczestnictwa wynosi 900,00 zł. Ilość miejsc jest ograniczona!
13.06.2019

"Lato z wielokulturowym dziedzictwem - IV edycja" - zapowiedź

Z wielką radością informujemy, że także w tym roku realizujemy projekt pt. "Lato z wielokulturowym dziedzictwem". Będzie to już jego czwarta edycja. Podobnie jak w zeszłych latach będzie on dofinansowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu grantowego „Wspólnie dla dziedzictwa”.
Jednym z głównych działań projektu jest organizacja obozu młodzieżowego dla wolontariuszy. W tym roku obóz odbędzie się w dniach 25 sierpnia - 3 września w Akademii Supraskiej. W programie obozu przewidziane są zajęcia warsztatowe, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z zasadami pracy inwentaryzacyjno-dokumentacyjnej przy zabytkach, a także zajęcia terenowe, podczas których młodzi ludzie pomogą w sporządzeniu dokumentacji fotograficzno-opisowej wyposażenia wybranych trzech zabytkowych cerkwi Podlasia. Oprócz tego znajdzie się czas na letni wypoczynek oraz korzystanie...
07.06.2019

Półkolonie letnie w Centrum Kultury Prawosławnej 15-26 lipca 2019 r.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Białegostoku i okolic, pozostające podczas wakacji w mieście, do udziału w półkoloniach, które odbywać się będą w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Są one skierowane do dzieci w wieku 7-12 lat. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:00-16:00, nasi podopieczni będą korzystać z atrakcji oferowanych przez białostockie instytucje kultury, a także z zajęć sportowo-rekreacyjnych typowych dla tej pory roku.
Termin tegorocznych półkolonii to 15-26 lipca 2019 r., zaś koszt 500 zł *. W cenę wliczone są obiad i napoje, wykwalifikowana opieka, bilety wstępu na wszelkie wyjścia i wyjazdy, ubezpieczenie NNW.
05.06.2019

Nowy projekt Fundacji "Wystawa plenerowa: ks. Aleksander Tomkowid - budowniczy dojlidzkiej cerkwi"

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy właśnie przygotowania do realizacji nowego projektu, zatytułowanego "Wystawa plenerowa: ks. Aleksander Tomkowid - budowniczy dojlidzkiej cerkwi". Jego celem jest przybliżenie postaci nowego patrona jednej z ulic na białostockim osiedlu Dojlidy - właśnie ks. Aleksandra Tomkowida. Dla wielu białostoczan jest to osoba nieznana lub zapomniana, więc uważamy, że warto przypomnieć jego zasługi dla tej części naszego miasta i jego wkład w budowanie tutejszej świątyni.
24.05.2019

Poszukujemy wychowawcy na półkolonie

Jeśli lubisz pracę z dziećmi, jesteś osobą odpowiedzialną i sympatyczną, masz dużo pomysłów i energii, a także ... wolne wakacje, zapraszamy do współpracy! Fundacja „Oikonomos” poszukuje wychowawcy na półkolonie w Białymstoku.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt e-mailowy: fundacja@oikonomos.pl

Więcej informacji --->>>
17.05.2019

Wakacje 2019 w Akademii Supraskiej - ruszają zapisy!

Szanowni Państwo, drogie dzieci i młodzieży! :-)
Jak co roku, także i teraz przygotowaliśmy dla Was wakacyjne warsztaty i kolonie w Akademii Supraskiej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wypoczynku letniego i do zapisów:
* 28.06-06.07.2019, warsztaty plastyczno-ikonograficzne, 9-13 lat, 900 zł
* 30.06-06.07.20109, kolonie adaptacyjne, 7-9 lat, 500 zł
* 06-14.07.2019, warsztaty plastyczno-ikonograficzne, 14-17 lat, 900 zł
* 07-13.07.2019, kolonie szachowo-sportowe, 8-13 lat, 600 zł
Więcej informacji ---->>>>
05.05.2019

"Nikt nie może być dla nas kolejnym numerem" - o książce....

Okres II wojny światowej i czasy Holokaustu dały światu szereg przykładów osób i świadectw jak, pomimo niezwykle niesprzyjających ku temu warunków, (wynikających z tego, że „człowiek człowiekowi zgotował ten los”) człowiek mógł w dalszych ciągu pozostawać człowiekiem, a nawet stawać się Człowiekiem, przez duże „Cz”. Przykładem normalności w czasach nienormalności była m.in. osoba Jelizawiety Skobcowej, zwanej Matką Marią, żyjącej w latach 1893-1945, rosyjskiej poetki, autorki 4 tomików wierszy, działaczki politycznej, a potem emigrantki i prawosławnej zakonnicy, która podjęła decyzję o świadczeniu własną osobą o tym, jak ważne jest przykazanie mówiące o miłości człowieka wobec innych ludzi. Za niesienie pomocy potrzebującym i ratowanie m.in. wielu Żydów przed unicestwieniem, została osadzona w obozie w Ravensbrűck, gdzie zginęła oddając życie za jedną z więźniarek.
28.04.2019

Idźcie więc i głoście światu... 🐣🐣🐣

Maria uprzedziła poranek i znalazła kamień odwalony od grobu, i usłyszała Anioła: “Dlaczego będącego w wiecznej światłości Wśród umarłych szukacie jako człowieka? Widzicie grobowe przepaski, Idźcie więc i głoście światu, że Pan powstał, Niszcząc śmierć, Jest bowiem Synem Bożym, Zbawiającym rodzaj ludzki”. /Kanon na dzień Zmartwychwstania Pańskiego św. Jana z Damaszku/

Христос Воскресе! Chrystus Zmartwychwstał!

Radosnych Świąt życzy Fundacja „OIKONOMOS” oraz Akademia Supraska!!!
14.04.2019

Zakończenie rekrutacji na warsztaty teatralne w ramach projektu „Nikt nie może być dla nas kolejnym numerem"

Informujemy, że nabór uczestników na warsztaty teatralne i spektakl w ramach projektu pt. „Nikt nie może być dla nas kolejnym numerem", dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Urząd Miasta Białegostoku, został właśnie zakończony.
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Zakwalifikowani uczestnicy wezmą udział w cyklu warsztatów teatralnych, prowadzone przez doświadczoną instruktorkę, reżyserkę, aktorkę - panią Joannę Troc. Będą one zmierzały do przygotowania i wystawienia spektaklu dotyczącego bohaterki książki wydanej przez naszą Fundację - bardzo barwnej postaci Marii Skobcowej, zwanej Matką Marią z ulicy Loumer - kontrowersyjnej współczesnej świętej, poetki, mniszki żyjącej w świeckim otoczeniu, pomagającej biedakom na ulicach Paryża, ratującej Żydów w czasie II wojny światowej, która sama zginęła w obozie koncentracyjnej Ravensbruck. Planujemy, że premiera spektaklu odbędzie się pod koniec tego roku w Białymstoku.
Już wkrótce relacje z pracy młodzieży i przygotowań do spektaklu!
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|