Fundacja Oikonomos
2013.10. 09

Relacja z warsztatów bibułkarstwa


W dniu 28 września 2013 r. w Centrum Kultury Prawosławnej odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu „Z kulturą ludową przez pokolenia”. Tematem przewodnim było bibułkarstwo, a podczas warsztatów chcieliśmy pokazać jak w przeszłości bibuła była wykorzystywana do przygotowania różnorodnych ozdób.

Warsztaty były prowadzone przez Panią Teresę Szuszko, która ma ogromne doświadczenie i z pasją  opowiadała o różnych technikach robienia kwiatów z bibuły. Uczestnikami byli dziadkowie wraz ze swoimi wnukami. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników z historią i symboliką ludowych, bibułkowych ozdób i podstawowymi technikami ich wykonywania. Uczestnicy miło spędzili czas i nauczyli się wykonywania zarówno prostych form kwiatów (krokusy, żonkile, maki, drobne różyczki), jak i trudniejszych (m.in. róże, cynie) przy pomocy szydełka czy drutów. Wspólnie spędzony czas na kreatywnych zajęciach umożliwił również zbliżenie pokoleń dziadków i wnuków.

Już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty – tym razem garncarskie, które odbędą się 15 października 2013 r. (wtorek) o godz. 16.00 w Centrum Kultury Prawosławnej.

Projekt jest organizowany przez Fundację „OIKONOMOS” przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.